افزایش بیماری‌های کلیوی با تغییرات آب و هوا

تغییرات آب و هوایی و مکان زندگی بر روی تشدید بیماری‌های کلیوی موثر است.

افزایش بیماری‌های کلیوی با تغییرات آب و هوادکتر مینایی متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تشدید بیماری‌های کلیوی به عوامل طبیعی از جمله جنسیت، سن، شرایط آب و هوایی و مکان زندگی، دوری و نزدیکی به دریا، ارتفاعات و فصول بستگی دارد.

وی تصریح کرد: در ارزیابی کلیه‌ها ابتدا باید بدانیم که کبد در چه وضعیتی قرار داشته و برای ارزیابی آن آزمایش خون و ادرار می‌گیریم و با توجه به غلظت خون یا تغییر در رنگ ادرار متوجه بیماری کلیه شده و می توان آن را درمان کرد. 

مینایی ادامه داد: تغذیه مناسب، نوشیدن آب سالم و تنفس در هوای پاک از جمله عواملی است که در سلامت کلیه‌ها موثر است. 

این متخصص طب سنتی خاطر نشان کرد: غلظت خون مهمترین عامل درگیری کلیه‌ها بوده و برای رفع این عارضه از هضم راحت غذا مطمئن شوید زیرا همه عوامل بستگی به هضم اولیه داشته و عدم هضم خوب غذا در مراحل بعد که غذا از خون به کبد و سپس به کلیه ها راه می یابد می تواند ایجاد بیماری کند. 

وی اظهار کرد: هضم اولیه غذا که مناسب نباشد موجب گرم شدن بیش از حد کلیه ها و نارسایی در دفع ادرار شده و در نهایت آسیب کلیوی را به دنبال دارد. 

وی تصریح کرد: مناطقی که آب مصرفی خود را در مخازن نگهداری می‌کنند در واقع مناطقی که از کمبود آب رنج می‌برند نیز در معرض بیماری های کلیوی قرار دارند. 

این متخصص طب سنتی افزود: در شهر تهران به دلیل غلظت آلایندگی هوا و ورود آن به آب شرب منازل ایجاد سنگ کلیه و مشکلات مثانه و ادراری بیشتر است و برای رفع آن حتما باید آب مصرفی تصفیه خانگی شود. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب