کشف بزرگترین اسفنج جهان !

گروهی از محققان موفق به کشف بزرگترین اسفنج جهان در اعماق دریاها در نزدیکی جزایر شمال غرب هاوایی شدند.

کشف بزرگترین اسفنج جهان !

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از نیو ساینتیست، این اسفنج به قدری بزرگ است که می‌تواند یک اتاق در خانه را پر کند.

اسفنج‌ها، موجوداتی بی‌مهره هستند که در دریا زندگی می‌کنند. تا قرن گذشته بعضی از مردم اسفنج‌ها را به اشتباه جزو گیاهان می‌دانستند، اما در اصل اسفنج غذاسازی نمی‌کند و بنابراین اسفنج‌ها در دسته جانوران محسوب می‌شوند. آنها حیوانات بسیار عجیبی بوده و فاقد بسیاری از ساختارهای موجودات معمولی هستند.

این جانوران از هر لحاظ ساده هستند. اسفنج‌ها به طور کلی توانایی حرکت ندارند اما در نمونه‌های نادر توانایی خزیدن دیده می‌شود. این جانوران نه اندامی برای بینایی دارند و نه اندامی برای شنوایی اما باز هم نمونه‌های نادری از آنها، توانایی عکس العمل در برابر نور و روشنایی را دارند.

اندازه این اسفنج جدید بیش از دو برابر اندازه بزرگترین اسفنج قبلی است که در نزدیکی غرب کانادا پیدا شده و طول آن 3.5 متر و عرض آن دو متر است. رنگ این اسفنج متمایل به آبی و سفید بوده و شکل ظاهری آن شبیه به مغز است.

این اسفنج جدید در عمق دو کیلومتری اقیانوس یافت شده و تیم محققان دقیقا سن آن را نمی‌دانند، هر چند این گونه می‌تواند هزاران سال زندگی کند.

محققان امیدوارند که بتوانند مجددا نمونه های دیگری از این اسفنجها را در اعماق آبها بیابند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب