ساخت مدارهای کوچک برای تقویت ابزارهای الکتریکی پوشیدنی

مهندسان دانشگاه ویسکانسین-مدیسون می‌گویند که کشسان‌ترین مدارهای یکپارچه را ساخته اند که می‌تواند تولید و به کارگیری ابزارهای الکترونیکی پوشیدنی را در آینده گسترش دهد؛

ساخت مدارهای کوچک برای تقویت ابزارهای الکتریکی پوشیدنی

مهندسان دانشگاه ویسکانسین-مدیسون می گویند که کشسان ترین مدارهای یکپارچه را ساخته اند که می تواند تولید و به کارگیری ابزارهای الکترونیکی پوشیدنی را در آینده گسترش دهد؛ ابزارهایی الکتریکی که علائم حیاتی، وضعیت تناسب اندام و قرار گرفتن در معرض نور خورشید را نشان می دهد و همچنین مصارفی غیر پزشکی مانند نواختن موسیقی و شارژ سایر ابزارها دارند.

محققان جزئیات این مدارها را در مجله Advanced Functional Materials منتشر کردند.

آنها خاطرنشان کردند: روشی برای تجمیع ترانزیستورهای فعال با فرکانس بالا در یک مدار مفید پیدا کرده اند که می تواند بی سیم باشد. این یافته سکویی است که زمینه را برای قابلیت های جدید زیادی فراهم می سازد.

این گروه از محققان از ده سال پیش سرگرم ابداع دستگاه های ترانزیستوری بوده اند اما در تازه ترین تلاش خود موفق شدند که ابزارهای الکترونیکی با فرکانس بالا و ابزارهای الکترونیکی قابل انعطاف را در هم تلفیق کنند.

سیستم های الکترونیک اپیدرمال که به ابزارهای الکترونیکی قابل جانمایی روی پوست مانند تاتوهای موقت معروف هستند، به کارشناسان مراقب بهداشت و سلامت امکان می دهند که علائم حیاتی بیماران را از راه دور و به صورت بی سیم بدون نیاز به کابل ها و سیم های برق کنترل کنند.

با ظهور فناوری های بی سیم باند پهن که به عنوان 5G به آن اشاره می شود، سازندگان به دنبال تقویت استفاده از ابزارهای الکترونیکی پوشیدنی هستند.

5G به طور مستقیم در محدوده 0.3 گیگاهرتز تا 300 گیگاهرتز قرار می گیرد.

ساخت مدارهای کوچک برای تقویت ابزارهای الکتریکی پوشیدنی


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب