سیاره سرخ، در ابتدا سفید بوده است!

بر اساس یک تحقیق جدید، مریخ از عصر یخبندان آمده است.

سیاره سرخ، در ابتدا سفید بوده است!

ر اساس یک تحقیق جدید، مریخ از عصر یخبندان آمده است. مطالعه و بررسی آب و هوای مریخ از زمان های گذشته تا کنون و تغییرات آن در این مدت می تواند به دانشمندان کمک کند تا ماموریت های آینده شان را بر روی این سیاره بهتر پیش ببرند. در ادامه با تک شات همراه باشید.

مطالعه ای که روز گذشته در مجله Science منتشر شده، اولین تحقیقی است که ثابت می کند مریخ طی یک عقب نشینی که تقریباً 400 هزار سال پیش آغاز شده، در واقع ازعصر یخبندان ظهور کرده است و تصویر آن نیز به وضوح پوشش یخی قطب شمال و جنوب این سیاره را نشان می دهد.

در نتیجه اگر شما چند صد هزار سال پیش با تلسکوپ به آسمان نگاه می کردید، خبری از سیاره سرخ رنگ نبود، درعوض یک توپ سفید پر نور را مشاهده می کردید که همان مریخ امروزی است.

شواهد این مطالعه توسط گروهی از ستاره شناسان با رهبری Isaac Smith، متخصص فیزیک نجومی در کلرادو، جمع آوری شده است. آن ها با بهره گیری از دوربین ها و دستگاه های قرار گرفته بر روی "مدارگرد اکتشافی مریخ" ناسا، توانستند لایه های بسیار عمیق برف و یخ را در قطب شمال این سیاره مشاهده کنند و دریافتند که تنها 370 هزار سال پیش سطح مریخ به جای آنکه قرمز باشد، سفید بوده است.

مطالعه و تحقیق دانشمندان بر روی تغییرات آب و هوای مریخ در طول تاریخ، می تواند به درک بهتر چگونگی رفتار یخ و آب در طول این زمان در سیاره سرخ، کمک بسیاری کند.این مطالعه می تواند مشخص کند که چطور مریخی که در گذشته مرطوب بوده است، اکنون سیاره ای سرد و خشک و بی ثمر است. این تحقیق می تواند به ما بگوید که پوشش های یخ در مریخ در کجای آن قرار گرفته اند و این مهم ترین و کلیدی ترین موضوع برای فرستادن بشر به مریخ است.

سیاره سرخ، در ابتدا سفید بوده است!


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب