دوران جمع‌بندی، دوره‌ی تثبیت آموخته‌ها

معمولاً در یک ماه باقی‌مانده تا کنکور بسیاری از دانش‌آموزان، نگران خوانده نشدن حجمی از مطالب درسی خود هستند، در حالی که نکته‌ی مهم‌تری را فراموش می‌کنند و آن، تثبیت آموخته‌های قبلی‌شان است.

دوران جمع‌بندی، دوره‌ی تثبیت آموخته‌ها

معمولاً در یک ماه باقی‌مانده تا کنکور بسیاری از دانش‌آموزان، نگران خوانده نشدن حجمی از مطالب درسی خود هستند، در حالی ‌که نکته‌ی مهم‌تری را فراموش می‌کنند و آن، تثبیت آموخته‌های قبلی‌شان است. اهمیت تثبیت آموخته‌ها را در روزهای آزمون‌های آزمایشی تجربه کرده‌ایم؛ به این شکل که خیلی از مباحث را علی‌رغم بلد بودن فقط به خاطر تردید در دو گزینه، درست نفهمیدن مفهوم سؤال یا افتادن در دام آموزشی، در انتخاب پاسخ صحیح دچار اشتباه می‌شویم. در صورتی ‌که هنگام ارزیابی سؤالات، تازه متوجه خطای خود می‌شویم. نکته‌ی دیگر که اهمیت زیادی دارد این است ‌که پاسخ‌های غلط به دلیل اثر منفی خود (کم کردن ارزش پاسخ‌های درست)، بیش‌تر از پاسخ‌های نزده به نتیجه‌ی آزمون ضربه می‌زنند. برای درک ساده‌تر این مهم، در کارنامه‌ی آزمون‌ها، تذکر مربوط به «اگر پاسخ اشتباه نداشتید» بیش‌تر دقت کرده و اثر آن را در میزان کاهش رتبه‌ی خود ببینید. با این توضیحات و اهمیت تجربیات فردی شما در آزمون‌های گذشته، بهترین و درست‌ترین کار در یک ماه آخر، این است که به مطالب مطالعه‌شده در طول سال تحصیلی، که درواقع نقاط قوت شما محسوب می‌شوند، مراجعه کرده و آن‌ها را از طریق آزمون‌های سه روز یک‌بار مجدداً مرور و تثبیت کنید. این کار در کاهش تعداد پاسخ‌های غلط بسیار مؤثر است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب