هشت نکته‌ی اساسی دوران جمع‌بندی

روش اصلی دوران جمع‌بندی و روش سه روز یک‌بار کاملاً مشخص است. برای نتیجه‌ی بهتر و موفقیت بیش‌تر به نکات زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید.

هشت نکته‌ی اساسی دوران جمع‌بندی

روش اصلی دوران جمع‌بندی و روش سه روز یک‌بار کاملاً مشخص است. برای نتیجه‌ی بهتر و موفقیت بیش‌تر به نکات زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید.

1. هم‌زمان در کنار آزمون 3 روز یک‌بار روی یک یا دو درس تمرکز کرده و مطالب را دوره کنید و به‌تدریج درس‌ها را پوشش دهید. مطالعه‌ی این درس‌ها هر روز به مدت یک ساعت باشد.

2. در دور‌ه‌ی جمع‌بندی به روش منظومه‌ای درس بخوانید؛ یعنی روی یک محور کار کنید و هر مطلب و سؤالی که نیاز به بررسی بیش‌تری دارد در کتاب پیدا کرده و رفع اشکال کنید.

3. در دوران جمع‌بندی برای درس‌های نخوانده وقت نگذارید. اولویت با تثبیت آموخته‌های قبلی است.

4. تست‌شناسی کنید و وقت‌گیر بودن یا نبودن سؤالات را بدون پاسخ‌گویی مشخص کنید.

5. تکنیک زمان‌های نقصانی و تکنیک ضربدر و منها را در آزمون‌های سه روز یک‌بار اجرا کنید.

6. روش مبحث‌شناسی را اجرا کنید. حداقل روزی 10 تا 15 دقیقه زمان بگذارید و مبحث تست‌ها را بدون حل کردن کنار آن‌ها یادداشت کنید.

7. مدیریت زمان داشته باشید. تکنیک زمان‌های نقصانی را در آزمون‌ها اجرا کنید و با وقت کم‌تر از زمان مورد نظر در هر درس مقداری از زمان را در آخر آزمون ذخیره کنید تا زمانی برای مرور و تست‌های وقت‌گیر داشته باشید.

8. قبل از شروع آزمون جمع‌بندی این باور را در خود بپرورانید که کم بودن درصدها در آزمون اولیه به مرور بهتر خواهد شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب