دوران جمع‌بندی رسید

دوران جمع‌بندی از راه می‌رسد و وقت آن است که هر آن‌چه تلاش کردیم و هر آن‌چه را که تا به حال خوانده‌ایم با مروری مجدد برای آزمون سراسری کنکور آماده کنیم. در این ایام ضروری است چندین مورد را در دستور کا

دوران جمع‌بندی رسید

دوران جمع‌بندی از راه می‌رسد و وقت آن است که هر آن‌چه تلاش کردیم و هر آن‌چه را که تا به حال خوانده‌ایم با مروری مجدد برای آزمون سراسری کنکور آماده کنیم. در این ایام ضروری است چندین مورد را در دستور کار خود قرار دهیم.

دانش‌آموزان کنکوری باید توجه داشته باشند که این دوران همان گونه که از نامش پیداست برای جمع‌بندی خوانده‌هاست، نه شروع مطالب جدید یا مطالعه‌ی مجدد منابع؛ چون اولاً این امر موجب می‌شود حجم مطالب بالا رود، ثانیاً با توجه به فرصت اندک باقی‌مانده، داوطلب دچار سردرگمی خواهد شد و ثالثاً این نوع مطالعه برخلاف تصور، هیچ تأثیری در جمع‌بندی مطالب ندارد.

در دوران جمع‌بندی حتماً برای خود برنامه‌ی منظم و دقیق داشته باشید.

یک دانش‌آموز کنکوری در این ایام باید روزانه ساعات مطالعه‌ای بین 10 الی 13 ساعت داشته باشد و این مهم تنها با برنامه‌ریزی به دست می‌آید؛ زیرا بدون برنامه، بیش‌تر وقت را برای انتخاب یک درس صرف می‌کنیم تا مطالعه‌ی آن.

یکی دیگر از اصلی‌ترین مواردی که باید در نظر گرفت اهمیت هر مبحث از روی بودجه‌بندی کنکور است. مباحثی که سؤالات بیش‌تری از آن در کنکور مطرح می‌شود و ما تسلط کم‌تری در آن داریم یا به دلیل این‌که قبل‌تر آن مبحث را خوانده‌ایم و به دلیل گذر زمان از یاد رفته است باید در اولویت مرور قرار گیرد.