نگرش مثبت سکویی برای پیشرفت

اگر انسان بخواهد کاری را انجام دهد، راهش را پیدا می‌کند و اگر نخواهد کاری را انجام دهد، بهانه‌اش را.

نگرش مثبت سکویی برای پیشرفت

به این جمله توجه کنید:

اگر انسان بخواهد کاری را انجام دهد، راهش را پیدا می‌کند و اگر نخواهد کاری را انجام دهد، بهانه‌اش را.

از این پس با نگرشی مثبت بیندیشید و برای پیشرفت و موفقیت‌تان راهکارهایی را که مؤثرند با توجه به استعداد‌ها و ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری و پتانسیلی که دارید برگزینید و متمایز از دیگران به آینده‌ای خاص و زیبا نزدیک شوید.

اگر راهی که در پیش دارید کمی سخت به نظر می‌رسد، نگران نباشید و با تلقین مثبت آغازگر راه باشید.

هر سختی و مانعی در زندگی می‌تواند سکویی باشد برای پرتاب شما رو به جلو؛ فقط کافی است با دیدی مثبت و شفاف، درست به آن‌ها نگاه کنید و دریابید که چگونه می‌توانید از آن‌ها به عنوان پله‌ای برای ترقی خود استفاده کنید.

شروع قوی در ابتدای هر کاری می‌تواند بسیار روحیه‌بخش و مؤثر باشد تا ادامه‌ی راه را بهتر و باانگیزه‌تر طی کنید.

سعی کنید امتحانات نخست را به‌خوبی پشت سر بگذارید تا با انرژی کافی بتوانید به امتحانات پایانی برسید و پس از آن نیم‌سال دوم را با قدرت هر چه تمام‌تر آغاز کنید تا بتوانید در امتحانات مستمر نیم‌سال دوم و آزمون‌ها عملکرد مطلوب‌تری داشته باشید؛ زیرا هر چه بازه‌ی زمانی هدف‌گذاری شما بلندتر باشد نیاز به انگیزه و انرژی بیش‌تری دارید تا بتوانید تمام مسیر را به‌خوبی طی کنید و هیچ گاه خلل و ضعف را به خود راه ندهید. با این کار می‌توانید در هدف بعدی با خیالی آسوده‌تر به امتحانات پایان ترم بپردازید و کسب نتیجه‌ی عالی برای‌تان محتمل‌تر شود.

افزایش تمرین، دقت و تمرکز در هر لحظه از زندگی برای شما کارآمد و مثمر ثمر خواهد بود و نباید هیچ گاه آن‌ها را فراموش کنید.

یادتان باشد پس از آن‌که هر درسی را خواندید، چند ساعت مانده به امتحان حتماً مطالب را حداقل یک بار دوره و مرور کنید تا اشکالات‌تان برطرف شده و کارتان اصلاح شود. در مرحله‌ی بعد، بار دیگر فقط مطالب و نمونه‌سؤالات مهم را دوره و بازیابی کنید تا مسلط‌تر شوید.

پس از هر امتحان و آزمایش، در هر لحظه از زندگی کمی وقت بگذارید و به ارزیابی و بررسی آن بپردازید تا در این‌جا هم بتوانید مطالبی را یاد بگیرید و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید و آگاهانه‌تر، خود را برای مراحل بعدی آماده کنید. این گونه می‌توانید انتظار داشته باشید تحول و کامیابی نصیبتان شود.

سعی کنید از هر شکست درس بگیرید و آن را پلی برای آینده‌ای بهتر بدانید و با ریشه‌یابی مشکل، علت آن را مشخص کرده و با تعقل و توانایی‌های خود، ضعف را برطرف سازید تا عاملی شود برای موفقیت‌های بعدی شما.

سپس برای امتحانات بعدی هدف‌گذاری کنید تا بتوانید نقص‌ها را پوشش دهید و هر چه بیش‌تر آن را کم‌رنگ کنید و جبرانی باشد برای ادامه‌ی مسیر پرفروغتان و پس از هر شکست به پیروزی‌های بی‌نظیری خواهید رسید که درخور تلاشتان است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب