هنر امتحان دادن

در حال حاضر مهم‌ترین منبع در دوران امتحانات کتاب سؤالات پرتکرار است اما برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه و نمره را کسب کنید باید مباحث و نکات مهم کتاب را با دقت تمام و بادقت بخوانید.

هنر امتحان دادن

در حال حاضر مهم‌ترین منبع در دوران امتحانات کتاب سؤالات پرتکرار است اما برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه و نمره را کسب کنید باید مباحث و نکات مهم کتاب را با دقت تمام و بادقت بخوانید. در مرحله‌ی بعدی باید تمرینات و خودآزمایی‌های کتاب درسی را در اولویت قرار دهید. اصولی و مفهومی یاد گرفتن ارتباط مستقیمی با حل تمرین از کتاب سؤالات پرتکرار و سپس کتاب کار دارد. تحلیل آزمون‌ها از اول سال تحصیلی تا کنون منبع مناسب دیگری برای جمع‌بندی یادگیری‌های ناقص شماست که در صورت ضعف در مباحث خوانده‌شده، آن‌ها را به یادگیری کامل تبدیل می‌کنید. همراه شدن با دفتر برنامه‌ریزی آخر کار نیست و این فرایند در طول امتحانات ادامه‌ خواهد داشت.

دفتر برنامه‌ریزی در دوران امتحانات به شما این انگیزه را می‌دهد که ساعت مطالعه‌تان هم‌چنان در اوج باشد و کیفیت مطالعه‌تان حفظ شود. یک محیط امن برای یادگیری را با کمک اولیای‌تان حاضر کنید. خلاصه‌برداری‌های‌تان را در شب امتحان مرور کنید و سعی نکنید به جای ایجاد آرامش، با عمقی خواندن در ساعت‌های پایانی شب و درنتیجه بیدار ماندن تا پاسی از شب نگران آن باشید که چه‌قدر یاد گرفته‌اید و آیا در امتحان فردا موفق می‌شوید یا خیر. خوش‌بین و مثبت‌اندیش باشید. شما تمام تلاشتان را داشته‌اید و با توکل به خدا نتیجه‌ای که شایسته‌ی شماست خواهید گرفت.

آزمون مدرسه را برای خود آسان کنید و برای پاسخ دادن به سؤالات عجله نکنید.