آیا باید در روز 10 هزار قدم راه رفت؟

پیاده روی و قدم برداشتن حتی برای انجام فعالیت‌های عادی روزانه می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سلامتی داشته باشد.

آیا باید در روز 10 هزار قدم راه رفت؟

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از My fitness pal، برای رفتن از اتاق خواب تا یخچال، شما متوسط 28 قدم بر می دارید. اگر بتوانید از 9 صبح تا 17 چند هزار قدم بردارید روز خوبی داشته‌اید؟

با این حال این تصور که باید در طول روز 10 هزار قدم برداشت علمی نیست، ولی این توصیه در کشورهای مختلف باعث افزایش سلامت عمومی و میزان تحرک افراد شده است.

طبق مطالعات انجام شده در کلینیک‌ سلامتی کلیولند، افراد سالم در طول روز بین چهار تا 18 هزار قدم بر می دارند. نتایج مطالعات منتشر شده در مجله Plos one نشان داده است فردی که میزان پیاده روی خود را از هزار قدم در روز به 10 هزار قدم افزایش دهد، 46 درصد از احتمال مرگ او کم می‌شود.

برای 10 هزار قدم برداشتن، به نظر زیاد می‌آید فرد باید چهار تا پنج مایل در روز راه برود. در صورتی که فرد بخواهد از بیماری‌های قلبی – عروقی جلوگیری کند کافی است 20 دقیقه تا دو ساعت در روز راه برود.

انجمن پیشگیری و کنترل بیماری‌ها بیشتر به زمان ورزش توجه دارد تا تعداد قدم‌های افراد. این انجمن پیشنهاد می‌کند که افراد در طول هفته‌ 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط یا 75 دقیقه ورزش با شدت زیاد انجام دهند.

برای مثال شما به هنگام وزنه زدن راه نمی‌روید، اما این ورزش می‌تواند به همان میزان بر سلامتی شما تاثیرگذار باشد.

بررسی‌های نشان داده است افرادی که میزان پیاده روی خود را از هزار به سه هزار قدم در روز افزایش داده‌اند، 12 درصد کمتر احتمال مرگ دارند.

با این حال ممکن است برای افرادی که بیماری‌های خاصی دارد برداشتن 10 هزار قدم در روز مناسب نباشد.

در پایان باید اشاره کرد که ورزش باید همراه با تغذیه سالم، خواب کافی و مدیریت استرس باشد تا نتیجه‌ مطلوب داشته باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب