یافته‌های یک‌ساله را جمع‌بندی کنیم

دوران انتقالی را بعد از پایان امتحانات مدرسه آغاز می‌کنید. برای این دوران ابزارهایی در اختیار دارید تا بتوانید بیش‌ترین استفاده را از فرصت‌های خود داشته باشید.

یافته‌های یک‌ساله را جمع‌بندی کنیم

همه‌ساله هفته‌های نزدیک به کنکور دغدغه‌ی اصلی دانش‌آموزان کنکوری بر سر این موضوع است که در چه زمانی و چگونه مطالبی را که به صورت آزمون‌محور در طول سال تحصیلی مطالعه‌ کرده‌اند، جمع‌بندی کنند. کانون مانند هر زمان دیگری کانون برنامه‌ی ویژه‌ای برای این دوران دارد.

با توجه به این‌که امسال دانش‌آموزان فرصت بیش‌تری برای جمع‌بندی دارند بر آن شدیم تا برای دوران انتقالی (روزهای قبل از شروع جمع‌بندی) و هم‌چنین برای انجام روش سه روز یک‌بار برنامه‌ی ویژه‌ای به دانش‌آموزان ارائه دهیم.

دوران انتقالی را بعد از پایان امتحانات مدرسه آغاز می‌کنید. برای این دوران ابزارهایی در اختیار دارید تا بتوانید بیش‌ترین استفاده را از فرصت‌های خود داشته باشید.

1. کارنامه‌ی بازیابی: این کارنامه در صفحه‌ی شخصی دانش‌آموزان در سایت کانون قرار دارد. با توجه به رنگ‌بندی این کارنامه می‌توانید با استراتژی خاص خود روی مباحث یا درس‌های خاص متمرکز شوید.

2. کتاب زرد عمومی: در سایت کانون این امکان وجود دارد که با توجه به مباحث انتخابی خود سؤالاتی از کنکورهای سراسری سال‌های گذشته در اختیار داشته باشید. ضمن این‌که همکاران ما در گروه آزمون تمام موضوعات مرتبط با درس‌های انتخابی دانش‌آموزان را (اعم از خلاصه‌درس، فیلم‌ 3دقیقه‌ای، مقاله و...) در سایت کانون یک‌جا جمع‌آوری کرده‌اند.

3. کتاب‌های هفت‌کنکور: هر کس با توجه به نیاز خود می‌تواند از این کتاب‌ها استفاده کند و مدت‌زمان کوتاهی گزیده‌ترین سؤالات را مرور کند.

پس از گذراندن دوران انتقالی، زمان جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار فرامی‌رسد. این دوران طبق زمان‌بندی پیشنهادی کانون برای دانش‌آموزان از روز 8 خرداد آغاز می‌شود و 4 آزمون پایانی یعنی از 5 تیر تا 15 تیر آزمون‌های سه‌ روز یک‌بار از کتاب زرد اختصاصی به صورت متمرکز در مراکز کانون برگزار خواهد شد.

در روش سه روز یک‌بار دانش‌آموز در یک نیم‌روز از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر آزمون مشخص‌‌شده را امتحان می‌دهد و دو روز و نیم باقی‌مانده را به 5 نیم‌روز تقسیم‌ می‌کند و در هر نیم‌روز، روی یک درس عمومی و یک درس اختصاصی متمرکز می‌شود.

طبق این برنامه زمان‌بندی پاسخ به سؤالات کنکور سراسری به گونه‌ای است که هر چه به پایان دوران جمع‌بندی نزدیک‌تر می‌شویم، دانش‌آموز کنکورهای سال‌های اخیر را امتحان می‌دهد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب