دوران انتقالی و اهمیتی که دارد

در این مقاله راجع به دوران انتقالی مطالبی را ارائه کرده‌ایم و در آینده راجع به دوران جمع‌بندی و تورق سریع نیز مطالبی ارائه خواهیم کرد.

دوران انتقالی و اهمیتی که دارد

امروز در آغاز پروژه‌ی 8 هستیم. اول تبریک به همه‌ی دانش‌آموزان سخت‌کوش کانونی که 7 پروژه را با تلاش زیاد و با موفقیت پشت سر نهاده‌اند و امروز با همه‌ی توان در پروژه‌ی 8 با برنامه‌ی کانون همراه خواهند شد تا نتیجه‌ی مطلوب خود را در کنکوری سراسری 95 کسب کنند.

پروژه‌ی 8 سه قسمت اصلی دارد:

1. دوران انتقالی از 1 خرداد تا 17 خرداد

2. دوران جمع‌بندی از 18 خرداد تا 18 تیر

3. دوران تورق سریع از 19 تیر تا روز کنکور سراسری

در این مقاله راجع به دوران انتقالی مطالبی را ارائه کرده‌ایم و در آینده راجع به دوران جمع‌بندی و تورق سریع نیز مطالبی ارائه خواهیم کرد.

دوران انتقالی آخرین فرصت برای تبدیل یادگیری ناقص به کامل از طریق مطالعه‌ی مبحثی عمیق است. بعد از این دوران باید فقط به صورت دوره‌ای مطالعه کنید و صرف وقت زیاد برای عمیق‌خوانی یک مبحث، اشتباه است؛ بنابراین کانون در این دوران قوی‌ترین ابزار مطالعه‌ی مبحثی خود را که به «کارنامه‌ی بازیابی» شهرت دارد ارائه می‌کند.

کارنامه‌ی بازیابی در صفحه‌ی شخصی شما در سایت کانون (منوی سمت چپ گزینه‌ی چهارم) قرار دارد. این کارنامه‌ منطق بسیار ساده‌ای دارد. کارنامه‌ی بازیابی، همه‌ی سؤالات آزمون‌های گذشته‌ی شما را به صورت مبحث‌محور طبقه‌بندی کرده و سپس بر اساس آن‌که در آن آزمون پاسخ درست یا نادرست داده یا اصلاً پاسخ نداده‌اید، سؤالات را دسته‌بندی کرده است.

4

6

20

برای مثال شکل بالا نشان می‌دهد که تا به امروز در آزمون‌های کانون برای این مبحث 30 سؤال طرح شده و دانش‌آموز به 4 سؤال پاسخ درست، به 6 سؤال پاسخ نادرست داده و 20 سؤال را سفید رها کرده است. با کلیک روی این شکل یک فایل PDF در اختیار شما قرار می‌گیرد که حاوی این سؤالات با این طبقه‌بندی سه‌گانه‌ی درست، نادرست و سفید و چیدمان از ساده به دشوار و اشاره به درصد پاسخ‌گویی همه‌ی دانش‌آموزان کانون است.

روش کار با کارنامه‌ی بازیابی به شرح زیر است:

- اولویت اول با پاسخ‌گویی به همه‌ی سؤالات سبز از همه‌ی مباحث است. حتی اگر یک سؤال سبز باقی مانده به سراغ هیچ سؤال قرمز یا سفید نروید؛ زیرا نگرانی اصلی این است که مطالبی را که با تلاش زیاد در طول سال یاد گرفته‌اید فراموش نکنید. ضمناً سؤالات را حتماً حل کنید و روخوانی نکنید. اصل بازیابی فشار بر ذهن برای به خاطر آوردن است که از فراموش کردن جلوگیری شود.

- اولویت دوم بررسی سؤالات قرمز است.

1. سؤال ساده و متوسط (پاسخ‌گویی بیش از 20 درصد دانش‌آموزان کانون)            حل کامل و تحلیل اشتباه       

2. سؤالات دشوار (پاسخ‌گویی کم‌تر از 20 درصد دانش‌آموزان کانون)            آشنایی با صورت سؤال و تمرین اجتناب از سؤالات مشابه در آزمون‌های دوران جمع‌بندی و کنکور سراسری

- اولویت سوم بررسی سؤالات سفید است.

1. سؤالات ساده و متوسط با تعریف فوق              حل کامل

2. سؤالات دشوار            رها کردن این سؤالات

با این روش اولاً جلو فراموش کردن آموخته‌های خود را می‌گیرید. ثانیاً مطالب ساده و متوسط را برای تبدیل یادگیری ناقص و کامل در اولویت قرار می‌دهید. ثالثاً می‌آموزید که از سؤالات دشوار اجتناب کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب