گوگل اندروید و کروم را ادغام کرد

گوگل اندروید و کروم را ادغام

گوگل اندروید و کروم را ادغام کرد

ورود پلی‌استور به کروم OS به معنای آن است که کروم بوک‌ها به زودی قادر خواهند بود بیشتر 1.5 میلیون اپلیکیشن موجود در فروشگاه اپلیکیشن اندروید را مورد استفاده قرار دهند. این ویژگی به همراه سه کروم‌بوک جدید و طی فصل تابستان در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و دستگاه‌های بیشتری از آن در فصل پاییز بهره‌مند خواهند شد.

 

این اقدام قابلیت‌های بسیار بیشتری را برای لپ تاپ‌های کروم‌بوک به ارمغان می‌آورد. دموهای منتشر شده از سوی گوگل راحتی انجام وظایفی مانند ویرایش یک عکس در اپلیکیشن ادوبی فتوشاپ با یک نمایشگر بزرگتر یا کنترل هرچه بیشتر بر انجام بازی‌های اندرویدی مانند کلش آو کلنز را نشان داده‌اند.


 

 

 

مسیر رسیدن به این نقطه چندان کوتاه نبوده است زیرا گوگل در سال 2014 ورود اپلیکیشن‌های اندرویدی به کروم‌بوک‌ها را وعده داده بود.

 

با اضافه‌شدن این ویژگی، کاربران تنها کافی است تا روی آیکون پلی‌استور در داک کروم‌بوک خود کلیک کرده و اپلیکیشن مد نظر خود را جستجو کنند که فرآیندی مشابه با آن چیزی است که در اندروید رخ می‌دهد.

 

معرفی این ویژگی برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن نیز خبر خوبی محسوب می‌شود زیرا قادر هستند تا به شیوه‌هایی متفاوت به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، کاربران تمایل بیشتری به پرداخت پول برای استفاده از اپلیکیشن‌ها در رایانه‌های خود نسبت به گوشی‌های هوشمند دارند.

 

البته فراگیر ساختن این ویژگی چندان هم ساده نیست زیرا بسیاری از اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند از کیفیت خوبی برای اجرا در دستگاه‌هایی با نمایشگر بزرگ مانند یک لپ تاپ کروم‌بوک برخوردار نیستند و از این‌رو توسعه‌دهندگان باید از ترفندهایی در طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند تا این مشکل برطرف شود.

 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب