گشت و گذار در مریخ ۲۰۲۰ بر روی زمین !

اگر می‌خواهید سری به مریخ بزنید نیازی به یک سفر چند ماهه و پرخطر نیست. فقط کافی است راهی آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در پاسادنا شوید جایی که حتی خودروی آینده مریخ را هم خواهید دید.

گشت و گذار در مریخ ۲۰۲۰ بر روی زمین !

 همکاری آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) و مایکروسافت این امکان را پدید آورده که دانشمندان این آژانس فضانوردی از هم اکنون بتوانند خود را در محیط ناشناخته و مرموز مریخ تجسم کنند.

آنها در قالب پروژه ای موسوم به ProtoSpace و درحالی که از محصول خلاقانه مایکروسافت یعنی HoloLens استفاده می کنند به طور مجازی به گوشه و کنار مریخ می روند.

اما نکته جالب این سفر این است که حتی می توان خودروی آینده ای که برای مریخ نوردی ساخته می شود را نیز از هم اکنون مشاهده کرد.

به تازگی این امکان برای گروهی از علاقمندان و خبرنگاران فراهم شده که سری به این تأسیسات و پروژه ProtoSpace بزنند. آنها توانستند مریخ نورد بعدی ناسا را که برای پرتاب در سال ۲۰۲۰ طراحی شده به طور کامل مشاهده کرده و حتی وارد بخشهای داخلی آن هم شوند!

استفاده از هدست های واقعیت مجازی مایکروسافت حالا دیگر تنها جنبه هیجانی و سرگرمی ندارد، زیرا دانشمندان و مهندسان ناسا به این ابزار جدید به عنوان فناوری کاربردی جهت تشخیص نواقص فنی مریخ نورد آتی این آژانس فضانوردی نگاه می کنند.

به باور آنها، چنین فناوری کاربردی می تواند نقش بسزایی در انجام هرچه بهتر و دقیق تر ماموریت های آتی به سوی مریخ داشته باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب