ماده ای شگفت آور که نظریه جدیدی از آغاز جهان مطرح کرد

کیهان شناسان با مطالعه در ماده تاریک و سیاه چاله‌ها نظریه جدیدی از آغاز جهان مطرح کردند.

ماده ای شگفت آور که نظریه جدیدی از آغاز جهان مطرح کرد

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان کیهان شناسان با کاوش در ماده تاریک و سیاه چاله ها در فضا نظریه جدیدی در مورد  آغاز جهان ارائه کردند. با اینکه 80 درصد از جهان از ماده تشکیل شده اما هنوز اطلاع دقیقی از سیاه چاله ها و ساختار آنها در دسترس نیست .

پل شاپیرو، استاد دانشگاه آستین معتقد است که سیاه چاله ها ممکن است از بوزون ها(بوزون‌ها ذرات زیراتمی هستند که از آمار بوز-انشیتین تبعیت می‌کنند) ساخته شده باشند که در حالت عجیب ماده به نام "چگالش بوز- انیشتین" متراکم می شوند.  

ماده ای شگفت آور که نظریه جدیدی از آغاز جهان مطرح کرد شاپیرو و همکارانش در محاسبات خود دریافتند که سیاه چاله ها می توانند رفتاری متفاوت از آن گونه که ازآغاز جهان بودند ازخود نشان دهند، در حالی که بسیاری از محققان معتقدند که سیاه چاله ها به تازگی مانند واکنش ضعیف ذرات سنگین عمل می کنند. اگر نظریه شاپیرو و لی درست باشد، ماده تاریک در گذشته بیشتر مانند یک منبع تشعشع کننده عمل می کردند تا ماده.
ماده ای شگفت آور که نظریه جدیدی از آغاز جهان مطرح کرد شاپیرو در این زمینه اظهار کرد:  در مدل مراحل آغاز جهان، سیاه چاله در واقع مانند یک مایع عمل می کرده که در برابر فشرده سازی مقاومت کرده است. فشاری در اطراف سیاه چاله وجود دارد که تلاش می کند آن را از هم بپاشد، مدل مراحل آغازین جهان و عملکرد ماده تاریک در آن توضیح می دهد که چرا انبساط جهان پس از انفجار بزرگ بیگ بنگ کاهش یافته است همچنین با این نتایج ساده تر از گذشته می توان پیچیدگی های امواج گرانشی را کشف شود. 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب