معرفی لوح ضمیمه کتاب زرد اختصاصی تجربی

مهم‌ترین منبع برای دانش‌آموزان رشته تجربی برای جمع‌بندی، استفاده از کتاب زرد اختصاصی همراه باDVD می‌باشد.

معرفی لوح ضمیمه کتاب زرد اختصاصی تجربی

لوح ضمیمه کتاب زرد اختصاصی تجربی:

هر قدر به کنکور نزديک مي شويم خيلي مهم است که دانش آموزان بتوانند به جمع بندي مطالب درسي بپردازند. مهم‌ترین منبع برای دانش‌آموزان رشته تجربی برای جمع‌بندی، استفاده از کتاب زرد اختصاصی همراه باDVD   می باشد.

اهمیت زرد اختصاصی تجربی:

یکی از دلایل مهمی که تاکید می کنیم دانش آموزان از کتاب زرد اختصاصی همراه با CD استفاده کنند اين است که بتوانند شبيه سازي کنند. دانش آموزان می توانند تکنیک هایی که آموخته اند را اجرا نمایند و به میزان قوت و ضعف خود در دروس مختلف آگاهی پیدا نمایند و در بهبود آن تا زمان باقی مانده به کنکور با یک برنامه ریزی دقیق کوشا باشند.

کتاب کانون فرهنگی آموزش قلم به همراه لوح ضمیمه زرد اختصاصی تجربی

      زرد6سال کنکورتجربی جلد 1


محتوای DVD کتاب زرد اختصاصی تجربی:


در جدول زیر محتوای دی وی دی ضمیمه کتاب زرد تخصصی نمایش داده شده است:

محتوای DVD

تعداد

 سوالات آزمون درسی

3230

 سوالات آزمون تکمیلی

1320

سوالات آزمون کانون

2430

 سوالات آزمون موجود در کتاب

1890

فیلم‌های سه دقیقه‌ای

423

اسلاید

825

مشاوره

140

کلی چیز دیگه

486


1) آزمون ها


الف) آزمون های مجموعه ایی

آزمون کانون: آزمون های جامع سه سال اخیر کانون از سال 92تا 94(با بیش از2430 سوال)

آزمون موجود در کتاب: آزمون های سراسری تجربی از سال 88 تا 94(با بیش از 1890 سوال)

آزمون تکمیلی: آزمون های سراسری خارج از کشور از سال 89 تا 91 و آزمون سراسری از سال 85 تا 87 (با بیش از 1320 سوال)

ب) آزمون های درسی 15 تا 20 سوالی

شامل آزمون های سراسری و سوال های جامع کانون می باشد(با بیش از 3230 سوال)

این بخش از نرم افزار برای دانش آموزان این امکان را فراهم می کند که به راحتی بتوانند علاوه بر آزمون های موجود در کتاب از آزمون های تکمیلی و آزمون های کانون هم استفاده نمایند. قابل ذکر است که آزمون های تکمیلی و آزمون های کانون در کتاب موجود نمی باشند و تعداد کل سوالات موجود در DVD بالغ بر 8870 سوال می باشد.

دانش آموز مي تواند به دو روش آزمون مجموعه اي و آزمون درسی موجود در نرم افزار از خودآزمون بگیرند.

آزمون مجموعه اي به اين صورت است که دانش آموز سؤالات مربوط به سال مشخصي از کنکور سراسری و یا خارج از کشور را انتخاب و آزمون بدهند. هدف اين آزمون ها یک نوع شبيه سازي با کنکور می باشد.

در آزمون هاي مبحثي دانش آموز می توانند هر کدام از دروس تخصصی تجربی از آزمون های کنکور سراسری و آزمون های جامع کانون سال های موجود در نرم افزار که بصورت تفکیک شده می باشند را انتخاب و از خود آزمون بگیرند.

روش سه روز یک بار:

دانش آموزان می توانند به روش سه روز يک بار هر نيم روز يک آزمون از خودش بگيرند اما در دو روز و نيم باقيمانده قرار است همه درس هاي خود را بخوانند و بتوانند از این طریق درس ها را به خوبی جمع بندی نمایند. در این بخش بهتر است که دانش آموزان مطب درسی جدید نخوانند بلکه بهتر است به جمع بندي آموخته هاي قبلي خود بپردازند

  • دانش آموزان مي تواند وقتی به سوال ها پاسخ دادند روي گزينه پايان آزمون کليک کنند و در انتها    مي تواند گزينه مشاهده کارنامه را کليک نمايند. در اين مرحله کارنامه آزمون برگزار شده براي       دانش آموز به نمايش در آمده و دانش آموز مي تواند تعداد پاسخ هاي درست ، غلط ، نزده و ميزان امتياز خود را مشاهده کند و از این طریق می توانند به راحتی در درس هایی که ضعف دارند با یک برنامه منظم و دقیق تا زمان باقی مانده به کنکور به تقویت آن ها بپردازند.

2) تخمین رتبه

در بخش تخمين رتبه نيز به سه روش مي توان اين کار را انجام داد ، روش اول در انتهاي آزمون مشخص مي شود، روش دوم بعد از آزمون و مشخص شدن درست و غلط، خود نرم افزار درصد مي گيرند و رتبه را تخمين مي زند، روش سوم براساس درصدهاي بدست آمده از برگزراری آزمون که دانش آموزان مي توانند تخمين بزند که چه رتبه اي مي آورند.

وقتي وارد اين بخش مي شوند نام درس ها نوشته شده و اگر دانش آموزان درصدهايي که براي هر درس در آزموني که برگزار کرده اند را وارد نمايند در انتها رتبه خود را در سراسر کشور يا در منطقه يک و يا در منطقه دو مي تواند مشاهده کنند البته در مورد رشته تجربي درس زمين شناسي را روي عدد 2% قفل کرده ايم چون اين عدد ميانگين درصد دانش آموزان در کنکورهاي سال هاي قبل است و براي آن که دانش آموزان در اين درس عددي تخيلي و دور از واقعيت نزنند و بتوانند رتبه خود را بهتر تخمين بزنند اين کار را انجام داده ايم

بعد از اين که دانش آموزان کار تخمين رتبه را انجام دادند می توانند به مشاهده کارنامه دانش آموزان در منطقه مشابه بپردازند.به اين ترتيب نام دانش آموزاني که در سال هاي گذشته با ميزان ترازهاي مشخص از منطقه مشخص شده در کنکور شرکت داشته اند روي صفحه نمايش داده مي شود و اگر روي نام هر دانش آموز کليک شود در سمت چپ صفحه نمايشگر کارنامه کنکور وي قابل مشاهده خواهد بود.

3)فیلم های آموزشی

یکی از امکاناتی که می‌تواند نقش مهمی در آموزش ایفا کند فیلم است. فیلم به عنوان رسانه‌‍ایتاثیرگذار می‌تواند ضمن جذب مخاطب به روش های مستقیم  و غیر مستقیم، آموزش را امکان پذیر کند. جایگاه و نقش فیلم در نظام آموزشی انکارناپذیر است و در کشورهای پیشرفته استفاده از فیلم‌های آموزشی رواج یافته و به شیوه‌های مختلف از طریق شبکه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلم های آموزشی موجود در نرم افزار ضمیمه کتاب زرد اختصاصی تجربی که توسط اساتید مجرب کانون فرهنگی آموزش قلم چی تدریس شده است بر اساس فصل و زیر فصل طبقه بندی شده اند. دانش آموزان می بایست بعد از مطالعه دقیق کتاب درسی به لوح ضمیمه مراجعه نمایند و در یک زمان مناسب فیلم های آموزشی سه دقیقه ای را مشاهده نمایند. استفاده فیلم های سه دقیقه ایی به دانش آموزان در یادگیری سریع و دقیق بخش های مختلف کتاب درسی(متن کتاب، جدول و نمودارها و...)، آشنایی با انواع مختلف سوال های طرح شده از کتاب تخصصی تجربی و همچنین سوال های ترکیبی پیش با پایه در کنکور سراسری کمک فراوانی میکند. دانش آموزان همچنین می توانند با مشاهده فیلم های آموزشی موجود در نرم افزار با نحوه حل انواع مختلف سوال ها ی کنکوری و امتحانی به خوبی آشنا شوند.

4)خلاصه درس ها

استفاده از لوح ضمیمه کتاب زرد تخصصی تجربی امکان خلاصه نویسی برای دانش آموزان را به راحتی فراهم   می کند بطوریکه بهتر است بعد از مطالعه دقیق مباحث کتاب درسی به بخش خلاصه درس مراجعه نمایند و با دقت بیشتری خلاصه درس های دروس مختلف را مطالعه نمایند. همچنین دانش آموزان می بایست هنگام مطالعه   فصل های جدید، مطالب فصل قبل را از روی خلاصه های موجود در دی وی دی بخوانند تا آنها را فراموش نکنند و بتوانند این درس را چندین بار به طور جدی و فعال مرور کنند.

5)انیمیشن:

این نرم افزار شامل حدود 477 انیمیشن آموزشی از بخش های مختلف کتاب درسی می باشد که به یادگیری بهتر و سریع دانش آموزان کمک فراوانی می کند. بطوریکه از طریق تصویر بسیاری از مطالب را می توان در ذهن تفهیم کرد. انیمیشن های آموزشی برای یادگیری بهتر مطالب و همچنین همسان سازی مطالب متناسب با نیاز های دانش آموزان بسیار مفید است. از دیگر ویژگی های آن به انعطاف پذیری و جذابیت و همچنین درک آسان مطالب موردیادگیری می توان اشاره نمود.

6) مشاوره

یکی دیگر از بخش های مهم که به دانش آموزان در پیشرفت درسی بخش مشاوره ای دی وی دی ضمیمه کتاب می باشد. در این قسمت فایل های تصویری، صوتی و خواندنی مشاوران برتر کانون فرهنگی آموزش وجود دارد که به بررسی چگونگی مطالعه درس های تخصصی تجربی، نحوه برنامه ریزی، اهمیت مطالعه در تایستان، دوران طلایی نوروز، نحوه مطالعه و جمع بندی در نیم سال اول و دوم تحصیلی، بررسی اهمیت امتحان نهایی، معرفی و انتخاب منابع، مهندسی دوباره منابع، روش سه روز یک بار، تورق سریع، تخمین رتبه و تراز و ... می پردازند. دانش آموزان به راحتی می توانند از راه کارهای کاربردی مشاوران برتر برای حل مشکلات درسی، بهبود و پیشبرد اهداف خود استفاده نمایند.