نواختن موسیقی ستارگان و کرات بررسی می‌شود

در پژوهشسرای دانش‌آموزی آذربایجان نواختن موسیقی ستارگان و کرات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نواختن موسیقی ستارگان و کرات بررسی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، انجمن نجوم آیاز تبریز بعد از برگزاری هفته جهانی نجوم، هفتادمین باشگاه ماهانه خود را برگزار خواهد کرد. این باشگاه روز پنجشنبه ۶ خرداد ماه ساعت ۱۵ الی ۱۸، در پژوهشسرای دانش‌آموزی آذربایجان برگزار خواهد شد.

آنیا صمدی دانشجوی دوره دکترای اخترفیزیک از دانشگاه تبریز با بیان اینکه موضوع اصلی این باشگاه موسیقی ستارگان است، گفت: به یقین ‍آنچه که چشمانمان می‌بیند و گوشهایمان می‌شنود تمام چیزی نیست که در پهنه عظیم گیتی رخ می‌دهد.

وی افزود:  در خارج از محدوده دید ما هنوز پدیده‌هایی رخ می‌دهد که باید دید و شنید؛ تپ‍ش های درونی و جابجایی‌های سطح ستارگان و آنچه که در اطراف سیارات به وقوع می‌پیوندد همه چون یک سمفونی عظیم در حال نواختن موسیقی خود یعنی موسیقی ستارگان و کرات هستند.

در ادامه حامد پورجوادی رئیس انجمن نجوم آیاز درباره موضوعات این برنامه گفت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، موضوع ویژه این باشگاه به رویت هلال اختصاص دارد.

وی با اعلام اینکه سرخ‌گرایی و پدیده لبه تاریکی از دیگر موضوعات این باشگاه خواهند بود، در توضیح لبه تاریکی گفت: این پدیده یک رویداد اپتیکی در خورشید است که موجب می شود تا لبه‌های خورشید کم‌نورتر و سرخ‌تر از مرکز آن دیده شود. دو دلیل عمده برای بروز این پدیده وجود دارد که در هفتادمین باشگاه نجوم آیاز بررسی خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
کلاس های آنلاین اردوی نوروزی 97