کودکان دچار اختلال خواب با مشکلات یادگیری مواجه اند

مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد آپنه خواب (اختلال در خواب) در کودکان بر میزان توجه، رشد حافظه و زبان کلامی آنها در نوجوانی تاثیر می‌گذارد.

کودکان دچار اختلال خواب با مشکلات یادگیری مواجه اند

کودکان دچار اختلال خواب با مشکلات یادگیری مواجه اند


محققان دانشگاه شیکاگو عنوان می کنند هر چقدر مشکل اختلال خواب وخیم تر باشد، ریسک بروز مشکلات مربوط به یادگیری بیشتر خواهد بود.

آپنه خواب موجب می شود افراد در زمان خواب با نفس کشیدن های منقطع روبرو شوند. بدین ترتیب میزان اکسیژن به طور موقت کاهش می یابد.

مطالعات قبلی هم نشان داده بودند که آپنه خواب در بزرگسالی با مشکل تمرکز، مسائل مربوط به حافظه، تصمیم گیری ضعیف، افسردگی و استرس همراه است.

در این مطالعه جدید، در حدود ۱۴۰۰ کودک دبستانی مبتلا به آپنه خواب حضور داشتند. رده سنی کودکان بین ۵ تا ۷ سال بود، اما همه آنها در زمان خواب خروپف نمی کردند.

محققان کودکان را براساس شدت آپنه خواب شان به چهار گروه تقسیم کردند. کودکان در این مطالعه در یک تست خواب شرکت کردند و به سوالات مشروحی در مورد خواب شان پاسخ دادند. همچنین این کودکان تست های مربوط به عملکرد مغز، از جمله مهارت های کلامی و تصمیم گیری را انجام دادند.

بعد از مقایسه نتایج هر گروه، محققان دریافتند حتی مشکلات خفیفی نظیر خروپف کردن تاثیر منفی بر توانایی های فکری کودکان دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب