معرفی لوح ضمیمه کتاب علوم هشتم

استفاده از لوح ضمیمه کتاب، یکی از راه‎‌های تاثیرگذار برای موفقیت در امتحانات و افزایش نمره شما دانش‎آموزان است. با استفاده از بخش‌های قرار داده شده در این لوح می‌توانید به پیشرفت تحصیلی خود کمک کنید.

معرفی لوح ضمیمه کتاب علوم هشتم

معرفی لوح ضمیمه ‏کتاب علوم هشتم:

علوم یکی از شیرین ترین و جذاب ترین دروس دوره متوسطه می باشد. مهم ترین مرجع برای خواندن درس علوم کتاب درسی است. شما باید همه مطالب کتاب درسی اعم از متن کتاب، اشکال، آزمایش ها و ... را به دقت مطالعه کنید. پس از مطالعه کتاب درسی زمان مرور مطالب و آزمون دادن فرا می رسد. شما می توانید با نصب لوح ضمیمه کتاب علوم هشتم و استفاده از بخش های موجود در لوح (خلاصه درس، فیلم های آموزشی، آزمون و ...) مطالب کتاب را مرور کنید و از خود آزمون بگیرید. این لوح ها ضمیمه ی کتاب کار علوم دوم متوسطه پایه هشتم و کتاب آبی علوم پایه هشتم می باشند.

منوی اصلی لوح ضمیمه


استفاده از لوح ضمیمه کتاب، یکی از راه‎ های تاثیرگذار برای موفقیت در امتحانات و افزایش نمره شما دانش‎آموزان است. با استفاده از بخش های قرار داده شده در این لوح می توانید به پیشرفت تحصیلی خود کمک کنید. در این مقاله بخش‎‎های موجود در لوح به طور کامل معرفی شده‎اند.

 

جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب علوم هشتم

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

30

450

آزمون‎های 10 سؤالی

30

280


تعداد

فیلم ‏های آموزشی سه دقیقه‎ای

80

خلاصه درس

70

انیمیشن

30

برگه امتحانی

60

مشاوره

90

معرفی بخش های موجود در لوح ضمیمه کتاب علوم هشتم:

1- آزمون ‏های کانون

یکی از راه‏ های مفید برای ماندگاری مطالب در ذهن و آمادگی در امتحانات تست ‏زنی است. در لوح‏ ضمیمه‎کتاب علوم هشتم آزمون‎های سال اخیر کانون فرهنگی آموزش که تعداد آن ها بیش از 450 سؤال می باشد، قرار داده شده است.

در لوح ضمیمه این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس تاریخ برگزاری آزمون ‏های کانون، آزمون موردنظر خود را انتخاب کرده سپس با پاسخگویی به تست ‏ها و پایان دادن به آزمون کارنامه‎ی خود را دریافت و پاسخ ‏های خود را تحلیل کنید. لازم به ذکر است در زمان تست‎زنی شما می‏ توانید از تکنیک ضربدر منها و سوالات شک‏دار استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

آزمون های کانون لوح ضمیمه

مشاهده کارنامه بعد از برگزاری آزمون


2- آزمون‎های 10سؤالی

آزمون‎های 10سؤالی این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا بتوانید به‌صورت مبحثی آزمون‏ ها را برگزار کنید. در این روش سؤالات براساس درخت دانش و مطابق با فهرست کتاب دسته‎بندی شده‎اند. در این صورت شما می‎توانید آزمون مباحثی از کتاب که برایتان سخت‏ تر است و مشکل بیش‏تری در حل مسائل آن دارید را انتخاب و مطالب را مرور کنید.

در لوح ضمیمه ‏ی علوم هشتم 290 سوال برای پاسخگویی شما دانش‏ آموزان موجود است.

3- فیلم‎های آموزشی سه دقیقه‎ای

مطالعه ی عمیق و مفهومی درس علوم و تسلط بر محتوای با تماشای فیلم ‏های آموزشی موجود در لوح ضمیمه‌ی کتاب امکان‎پذیر می‎شود. شما می‌توانید با کمک فیلم های 3 دقیقه ای به‎طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید و یادگیری بهتری داشته باشید. در لوح مجموعه‎ا‌ی کامل از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم‌های آن را ببینید.

قسمت فیلم های آموزشی لوح ضمیمه


4- خلاصه درس

یکی از بهترین روش ها برای مرور نکات مهم درس علوم خلاصه برداری است. داشتن یادداشت از خلاصه‌ی درس ‏ها می‌تواند در دوران امتحانات ابزار بسیار مناسبی برای جمع‎بندی آنچه که خوانده‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه ‏ی کتاب با جمع ‏آوری جزوه‌های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، به ‏راحتی خلاصه مطالب مهم کتاب در اختیار شما قرار گرفته است. شما می‏ توانید با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در تثبیت آموخته ها و جمع بندی مطالب درسی نزدیک‌تر ‌شوید. قابل ذکر است که پرینت از فایل‏ های موجود در لوح به راحتی امکان پذیر است.

قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه


جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد آزمون 10 سؤالی

تعداد سؤالات آزمون

مخلوط و جداسازی مواد

6

8

8

75

تغييرهای شيميايی در خدمت زندگی

9

10

5

45

از درون اتم چه خبر

14

13

4

40

تنظيم عصبی

8

8

3

30

حس و حرکت

14

9

2

20

تنظيم هورمونی

7

4

1

10

الفبای زيست فناوری

4

2

1

6

توليد مثل در جانداران

2

2

0

0

الکتريسيته

0

7

5

50

مغناطيس

0

2

1

7

کانی ها

3

1

0

0

سنگ ها

3

1

0

0

هوازدگی

3

1

0

0

نور و ویژگی های آن

8

2

0

0

شکست نور

1

0

0

0


5- انیمیشن

فناوری انیمیشن به دلیل ایجاد جذابیت در آموزش و تحریک بینایی دانش‏ آموز از اهمیت ویژه ‏ای برخوردار است. در این شیوه بسیاری از پدیده ‏ها و نکات آموزشی را می‎توان در قالبی جذاب بیان نمود. در لوح ضمیمه‎ی کتاب علوم هشتم تعداد 30 انیمیشن در موضوعات مختلف برای استفاده‏ ی دانش ‏آموز قرار داده شده است. استفاده از انیمیشن ‏های موجود در لوح کمک خوبی به یادگیری و درک بهتر مطالب به شما دانش‎آموزان می‏ کند.

انیمیشن های لوح ضمیمه


6- برگه‎های امتحانی

برگه‏ های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏ توانید با مطالعه ‏ی برگه‎های امتحانی سوال‎های مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوال‎های برگه ‏های امتحانی کمک می‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید.

تعداد 60 برگه‎ی امتحانی از مدارس مختلف کشور در لوح جمع ‏آوری شده است.

برگه های امتحانی


7- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن، راه‎کارهای آمادگی دانش‏ آموز برای موفقیت در امتحانات، تکنیک ‏های درس خواندن، پیشرفت تحصیلی و ... با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ی کتاب که شامل 90 ویدیو و مطالب مشاوره ای می باشد امکان‎پذیر است.

شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کنید و از مقالات و فیلم‌های مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

قسمت مشاوره لوح ضمیمهسحر نیک پی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب