معرفی لوح ضمیمه کتاب جبر و گسسته

درس جبرو گسسته درس مهم و تخصصی دانش آموزان رشته ریاضی است بنابراین دانش آموزان زمان مطالعه بیشتری را به آن اختصاص می‌دهند. دانش آموزان همچنین می‌توانند در کنار کتاب درسی از لوح ضمیمه کتاب استفاده کنند

معرفی لوح ضمیمه کتاب جبر و گسسته

مطلب مشاوره ‎ای لوح ضمیمه ‏ی جبر و گسسته

اهمیت درس جبر و گسسته در کنکور سراسری:

درس ریاضی باضریب 4 درس مهم و تخصصی دانش آموزان رشته ریاضی است بنابراین دانش آموزان زمان مطالعه بیشتری را به آن اختصاص می دهند و برای قبولی در رشته ‌های مهندسی در دانشگاه ‌های دولتی باید این درس را با درصد بالا بزنند. درس جبر و گسسته بی سر وصدا و فریب کارانه، رتبه ها را بالا و پایین میکند. اغلب داوطلبانی که بار دوم در کنکور شرکت می کنند به این موضوع پی می‌برند که با زدن تست های جبر و گسسته به راحتی می توانند رتبه بهتری داشته باشند.  

بودجه‌بندي درس جبر و گسسته در کنکور سراسری:

در کنکور سراسری به تعداد 16 یا 17 سؤال و مدت پاسخگویی 32 دقیقه می باشد.

جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب جبر و گسسته

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

53

549

آزمون‎های 10 سؤالی

79

753


تعداد

فیلم‏های آموزشی سه دقیقه‎ای

267

خلاصه درس

273

مشاوره

97

«موفقیت در امتحانات و کنکور»

مهمترین منبع برای مطالعه، متن کتاب درسی است. دانش آموزان همچنین می توانند در کنار کتاب درسی از ابزارهای یادگیری دیگری نظیر دی وی دی ضمیمه کتاب جبر و گسسته که شامل بخش های زیر می باشد نیز استفاده کنند:

1- آزمون ‏های کانون و آزمون ‌های 10 سؤالی

این بخش یکی از بخش های مهم و پرکاربرد لوح ضمیمه کتاب جبر و گسسته است که به شما آمادگی کامل را در این درس برای کنکور و امتحانات می دهد.

از ویژگی های مهم آزمون ‌های کانون، برنامه ‌ای بودن آن می باشد، ویژگی برنامه ‌ای ناشی از 2 هفته ‌ای بودن و هماهنگ بودن با برنامه مدرسه است. این بخش از لوح ضمیمه کتاب شامل آزمون های سال های قبل کانون و آزمون های ده سوالی تستی می باشد که شما می ‌توانید پس از مطالعه ‌ی هر فصل و مبحث کتاب و تماشای فیلم ها و خواندن خلاصه درس‌های موجود در لوح ضمیمه و قبل از شرکت در آزمون، آزمون های مشابه سال‌ های قبل کانون را از خودتان امتحان بگیرید و در همان لحظه کارنامه و تراز کشوریتان را مشاهده کنید و پاسخ تشریحی و تحلیل سوال های ساده، دشوار و دام دار را مطالعه و مشاهده کنید. همچنین اگر در مبحثی ضعف دارید حل آزمون‌ های سال قبل که در این مبحث طرح شده بودند می ‌تواند به شما کمک کند. در این لوح تعداد بیش از 130 آزمون که شامل 1300 سوال بین سال های تحصیلی91 تا 94 می باشد که یک منبع مهم و غنی از سوالات آزمون های سال های گذشته کانون می باشد.

2- فیلم ‎های آموزشی سه دقیقه ‎ای

فیلم های آموزشی موجود در دی وی دی ضمیمه کتاب جبر و گسسته توسط اساتید مجرب کانون فرهنگی آموزش قلم چی تدریس شده است. این فیلم ها یکی از ابزارهای فوق العاده تأثیرگذار در دی وی دی کتاب است که به دانش آموزان در یادگیری و مطالعه عمیق این درس و درک درست از مسائل آن کمک فراوانی می کند.

با توجه به ویدیوها و اسلایدهای موجود در لوح ضمیمه‌ ی کتاب شما داوطلبان می‌ توانید به طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید به طوری‌که یک مجموعه‌ ی کامل از فیلم ‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست از درخت دانش، فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم ‌های آن را ببینید.

3- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه ‌ی دروس می ‌تواند در دوران امتحانات و کنکور ابزار بسیار مناسبی برای جمع بندی آنچه که خوانده ‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس با جمع آوری جزوه‌ های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، شما می توانید در لوح ضمیمه کتاب با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در فهم و جمع بندی مطالب درسی نزدیک ‌تر ‌شوید.

* قابل ذکر است که پرینت از فایل درون لوح به راحتی امکان پذیر است.

جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد آزمون 10 سؤالی

تعداد سؤالات آزمون

جبر و احتمال

استدلال رياضي

68

99

3

30

مجموعه- ضرب دکارتي و رابطه

69

83

22

214

احتمال و پديده هاي تصادفي

27

8

10

100

اندازه گيري هم شانس

45

22

11

105

ریاضیات گسسته

گراف و کاربردهای آن

21

25

12

110

نظریه اعداد

27

29

12

119

ترکیبیات

7

7

8

73

احتمال

10

10

11

102

مزایای استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری‏ ها در لوح ضمیمه کتاب جبر و گسسته چیست؟!
* عمق بخشیدن به دانسته ‏های علمی
*آسان‏ سازی استفاده از محتویات كتاب‏ های درسی
*ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش ‏آموز
*كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)
* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

4- مشاوره

یکی دیگر از بخش های مهم که به دانش آموزان در پیشرفت درسی کمک می کند بخش مشاوره ای دی وی دی ضمیمه کتاب می باشد.

در این قسمت فایل های تصویری مشاوران برتر کانون فرهنگی آموزش وجود دارد که  به بررسی چگونگی مطالعه درس ریاضی، نحوه برنامه ریزی، اهمیت مطالعه در تابستان،  دوران طلایی نوروز، و بررسی اهمیت امتحان نهایی، روش سه روز یک بار و ... می پردازند. شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب و در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره ‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کرده و از مقالات و فیلم ‌های مشاوره ‌ای آن به فراخور نیاز مشاوره ایتان استفاده کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب