منچستر یونایتد فاتح جام حذفی انگلیس شد

تیم فوتبال منچستر یونایتد با برتری 2 بر یک مقابل کریستال پالاس به عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه‌های انگلیس دست یافت.

منچستر یونایتد فاتح جام حذفی انگلیس شدبه گزارش ایرنا، در دیدار نهایی جام حذفی انگلیس ، شنبه شب تیم های کریستال پالاس و منچستریونایتد در ورزشگاه ویمبلی شهر لندن به مصاف هم رفتند که در پایان شیاطین سرخ با کسب پیروزی دو بر یک، جام قهرمانی را به خانه بردند.

این دوازدهمین قهرمانی منچستریونایتد درجام حذفی باشگاه های انگلیس محسوب می شود.این تیم آخرین بار سال 2004 با برتری 3 بر صفر مقابل میلوال به عنوان نخست جام حذفی رسیده بود.

در نیمه نخست، منچستریونایتد با وجود برتری در حفظ توپ و طراحی حملات مختلف در رسیدن به گل موفق عمل نکرد.

در 45 دقیقه دوم نیز منچستریونایتد برتری محسوسی بر روند بازی داشت و دو مرتبه ضربات خطرناک «مروان فلینی» و «مارسیال» به دیرک دروازه کریستال پالاس برخورد کرد.

در دقیقه 78 و برخلاف روند بازی، کریستال پالاس صاحب ضربه کرنر شد که «جیسون پونچئون» توپ ارسالی را در یک رفت و برگشت و با شوتی غیرقابل مهار به تور دروازه منچستریونایتد دوخت.

تنها دو دقیقه بعد، «وین رونی» کاپیتان منچستر یونایتد با از پیش روی برداشتن چند مدافع کریستال پالاس توپ را به «خوان ماتا» رساند و این هافبک اسپانیایی گل تساوی را به ارمغان آورد.

در نهایت این دیدار در90 دقیقه با تساوی یک بر یک همراه شد تا کار به دو وقت اضافه 15 دقیقه ای بکشد.

در وقت اضافه نخست هر دو تیم با احتیاط بازی را دنبال کردند و مهمترین اتفاق آن اخراج «کریس اسمالینگ» مدافع منچستریونایتد در دقیقه 105 بود.

در وقت اضافه دوم، منچستریونایتد با وجود یک بازیکن کمتر، همچنان با روند خوب خود ادامه داد و در دقیقه 110 با شوت استثنایی «جسی لینگارد» به گل دوم دست یافت تا در آستانه قهرمانی قرار بگیرد.

در دقایق باقی مانده، گل دیگری رد و بدل نشد تا شاگردان «لوییس فن خال» جام را از آن خود کنند.

جام حذفی باشگاه های انگلیس که از سال 1871 راه اندازی شده است، قدیمی‌ترین مسابقات فوتبال محسوب می شود که به حیات خود ادامه می‌دهد.

آرسنال و منچستریونایتد با 12 قهرمانی، پرافتخارترین تیم های این مسابقات هستند.

منبع :