قهرمانی یوونتوس در جام حذفی ایتالیا

تیم فوتبال یوونتوس با برتری یک بر صفر مقابل آث میلان برای یازدهمین بار به عنوان قهرمانی جام حذفی باشگاه‌های ایتالیا دست یافت.

قهرمانی یوونتوس در جام حذفی ایتالیابه گزارش ایرنا، این دیدار حساس بامداد یکشنبه در ورزشگاه المپیک شهر رم برگزار شد و در پایان یوونتوس که به بانوی پیرتورین شهرت دارد با تک گل دقیقه «آلوارو موراتا» به برتری رسید و جام حذفی باشگاه های ایتالیا را از آن خود کرد.

این دیدار در پایان 90 دقیقه گلی در برنداشت و آث میلان با وجود تلاش فراوان و داشتن چند فرصت مناسب گلزنی، نتوانست دروازه حریف را باز کند.

در آغاز وقت های اضافه بازیکنان باتجربه یوونتوس عملکرد بهتری را از خود نشان داده و بتدریج حریف را تحت تاثیر قرار دادند.

در دقیقه 110، «آلوارو موراتا» مهاجم اسپانیایی یوونتوس که چند دقیقه از حضورش در میدان به عنوان بازیکن تعویضی می گذشت از ارسال خوب «کوادرادو» نهایت بهره را برد و با ضربه ای دیدنی تک گل ازشمند یوونتوس را به ثمر رساند.

یوونتوس با هدایت «ماسیمو آلگری» چند روز قبل جام قهرمانی لیگ باشگاه های ایتالیا موسوم به سری آ را نیز بالای سر برد.

این برای دومین فصل متوالی است که یوونتوس در سری آ و کوپا ایتالیا به قهرمانی دست می یابد تا بار دیگر قدرت خود را به رخ سایر تیم های مدعی ایتالیا بکشد.

جام حذفی باشگاه های ایتالیا موسوم به کوپا ایتالیا از سال 1936 آغاز شده است که یوونتوس با یازده قهرمانی، موفق ترین تیم محسوب می شود. آ.اس رم با کسب 9 عنوان قهرمانی در رتبه بعدی قرار دارد.

منبع :