قهرمانی در جام حدفی؛ تداوم سلطه بایرن مونیخ در فوتبال آلمان

سرخپوشان بایرن مونیخ با برتری مقابل بورسیا دورتموند در ضربات پنالتی به قهرمانی جام حذفی آلمان رسیده تا سلطه خود را در فوتبال این کشور تداوم بخشند.

قهرمانی در جام حدفی؛ تداوم سلطه بایرن مونیخ در فوتبال آلمانبه گزارش ایرنا، دیدار پایانی جام حذفی باشگاه های آلمان موسوم به لیگاپوکال شنبه شب در حضور بیش از 75 هزار تماشاگر ورزشگاه المپیک شهر برلین برگزار شد. این بازی در وقت عادی و اضافی گلی در برنداشت، اما بایرن مونیخ در ضربات پنالتی به برتری 4 بر 3 رسید و قهرمان شد.

این هجدهمین قهرمانی بایرنی ها در جام حذفی آلمان محسوب می شود. بایرن مونیخ در این فصل در لیگ آلمان (بوندسلیگا) نیز به عنوان قهرمانی رسیده بود.

در 45 دقیقه نخست، بایرن مونیخ که اکثر اوقات توپ و میدان را در اختیار داشت در به ثمر رساندن گل ناکام بود.

در نیمه دوم، بازهم مونیخی حاکم روند بازی بودند و در سوی دیگر میدان تیم دورتموند به روش تدافعی روی آورده و برای رسیدن به موقعیت های گلزنی به سرعت «آبومیانگ» و «مارکو رویس» دل بسته بود.

«توماس توخل» سرمربی دورتموند تیم خود را با روش 1-4-5 به میدان فرستاده بود تا مانع از گلزنی بایرنی ها شود که این روش تا پایان 90 دقیقه مثبت بود تا بازی با تساوی بدون گل همراه شده و کار برای تعیین تیم برتر به وقت های اضافه کشیده شود.

وقت های اضافه هم گلی در برنداشت تا در نهایت ضربات پنالتی تیم برتر این دیدار حساس را مشخص کند.

در ضربات پنالتی برای بایرن مونیخ، آرتور ویدال، روبرت لواندوفسکی، توماس مولر و داگلاس کاستا گلزنی کردند و کیمش ضربه پنالتی را از دست داد.

برای دورتموند نیز، شینجی کاگاوا، آبومیانگ و مارکو رویس گلزنی کرده و بنتنر و سوکراتیس در گل کردن ضربات پنالتی خود ناکام ماندند تا بایرن مونیخ با برتری 4 بر 3 در ضربات پنالتی، جام را بالای سر ببرد.

جام حذفی آلمان از سال 1935 تاکنون به طور منظم برگزار می شود که بایرن مونیخ با 18 قهرمانی، تیم برتر محسوب می شود و وردربرمن با 6 قهرمانی در جای دوم قرار دارد. بورسیا دورتموند نیز تنها به سه قهرمانی این جام رسیده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب