مصرف رژیم غذایی پرچرب در دوران کودکی، بروز سرطان در بزرگسالی

مطالعات اخیر نشان می‌دهد مصرف رژیم غذایی پرچرب و چربی‌های اشباع شده در دوران کودکی و نوجوانی نقش مهمی در احتمال ابتلا به سرطان سینه در بزرگسالی دارد.

مصرف رژیم غذایی پرچرب در دوران کودکی، بروز سرطان در بزرگسالیبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از مدیکال اکسپرس، مطالعات محققان دانشکده پزشکی مریلند در آمریکا نشان می دهد تغذیه دوران نوجوانی و جوانی نقش مهمی در تراکم بافت سینه دارد و تراکم زیاد بافت سینه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. سرطان سینه عوامل خطر متعددی دارد که مهمترین آن، قاعدگی در سنین پایین، یائسگی در سنین بالا و اولین بارداری در سنین پس از 30 سالگی است.

این مطالعات نشان می دهد بافت متراکم سینه نیز یکی دیگر از عوامل خطر ابتلا به سرطان سینه است؛ بافت متراکم سینه به دلیل افزایش احتمال وجود فیبروز و غدد چربی، احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد و یکی از مهمترین دلایل این امر، رژیم غذایی پرچرب و چربی های اشباع شده در دوران کودکی و نوجوانی است.

محققان رژیم غذایی مدیترانه ای را مناسب ترین رژیم غذایی می دانند. این رژیم حاوی مقادیر زیاد سبزی، میوه، غذاهای دریایی، آجیل و روغن زیتون است.

سرطان سینه یکی از شایعترین انواع سرطان در زنان است. به گزارش انجمن سرطان آمریکا، در سال 2012 حدود 224 هزار و 147 نفر در آمریکا به این عارضه مبتلا شده اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب