اعطای جایزه ملی ژنتیک به 10 محقق برجسته

همزمان با برگزاری دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک به 10 نفر از افراد برجسته در حوزه علم ژنتیک جایزه ملی ژنتیک ایران اعطا می‌شود.

اعطای جایزه ملی ژنتیک به 10 محقق برجسته

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، دکتر سیدجواد مولی، نایب رییس انجمن ژنتیک ایران در دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ایران با تاکید بر این که جایگاه امروز ژنتیک ایران مرهون تلاش پیشکسوتان این حوزه است، اظهار کرد: چهاردهمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی ژنتیک ایران همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن ژنتیک ایران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به جزییات برگزاری این کنگره خاطرنشان کرد: در این دوره از کنگره هزار و 79 نفر ثبت‌نام کردند که پس از ارسال چکیده مقالات، 89 مقاله در قالب ارائه به صورت سخنرانی و 759 مقاله نیز در قالب ارائه به صورت پوستر انتخاب شدند.

مولی با بیان این که در این دوره از 11 کشور سخنران کلیدی حضور دارند، خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب ما سطح علمی دانشمندان بوده است.

وی از اهدای جایزه ملی ژنتیک در این دوره از کنگره خبر داد و اظهار کرد: به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن ژنتیک، تندیس اولین دوره جایزه ملی ژنتیک ایران اعطا خواهد شد. این تندیس در سه زیرگروه به چهره‌های تاثیرگذار، محققان برتر و محققان جوان برتر در حوزه‌های مختلف ژنتیک اهدا می‌شود.

مولی برگزاری جلسات مشترک میان مهمانان خارجی با مراکز علمی داخلی را از دیگر برنامه‌های این کنگره دانست و تصریح کرد: به منظور تعامل بیشتر دانشجویان با محققان خارجی برنامه ویژه‌ای تدارک دیده شده است تا بتوانند در محیط‌های کاملا غیر رسمی و به صورت رو در رو سوالات علمی و آکادمیک خود را با محققان خارجی در میان بگذارند.

منبع :