سن «امید به زندگی» در جهان افزایش یافته است

آمار و ارقام سلامت جهانی نشان می‌دهد امید به زندگی بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ به میزان ۵ سال افزایش یافته است که این رقم از دهه ۱۹۶۰ تاکنون بالاترین میزان افزایش را نشان می‌دهد.

سن «امید به زندگی» در جهان افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیشترین میزان افزایش امید به زندگی در منطقه آفریقایی سازمان بهداشت جهانی است. در حال حاضر نرخ امید به زندگی در این منطقه با افزایش ۹.۴ سال به ۶۰ سال رسیده است. علت عمده این میزان افزایش، بهبود در میزان بقای کودکان، پیشرفت کنترل مالاریا و دسترسی گسترده به داروهای درمانی ایدز بوده است.

طبق گزارش این سازمان، میانگین نرخ امید به زندگی جهانی برای کودکان متولدشده در سال ۲۰۱۵، ۷۱.۴ سال خواهد بود که برای کودکان دختر ۷۳.۸ سال و برای کودکان پسر ۶۹.۱ سال است. البته آینده هر کودک به محل زندگی او بستگی دارد.

این گزارش نشان می دهد میانگین نرخ امید به زندگی کودکان متولدشده در ۲۹ کشور جهان که عمدتا از کشورهای پردرآمد هستند ۸۰ سال یا بیشتر است، درحالیکه این رقم برای کودکان متولدشده در ۲۲ کشور دیگر که همگی کشورهای شمال آفریقا هستند کمتر از ۶۰ سال است.

با وجودی که میانگین عمر مردم جهان ۸۶.۸ سال است، اما زنان ژاپنی طولانی تر از این مدت عمر می کنند، و مردان سوئیسی در دنیا بیشترین طول عمر با ۸۱.۳ سال را دارا هستند. مردم سیرالئون دارای پایین  ترین نرخ امید به زندگی برای هر دو جنس مرد و زن هستند؛ ۵۰.۸ سال برای زنان و ۴۹.۳ سال برای مردان.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب