وسیله‌ای جالب برای شناسایی استرس

دانشمندان موفق به کشف دستگاهی شده‌اند که با قرار دادن نوک انگشتان بر روی آن، سطح استرس فرد مشخص می‌شود.

وسیله‌ای جالب برای شناسایی استرس

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محققان دستگاه بسیار کوچکی را طراحی کردند که با قرار دادن آن میان انگشت شست و انگشت اشاره می‌توان فهمید فرد استرس دارد یا خیر. در واقع این دستگاه کوچک فرق استرس یا راحت بودن را تشخیص می‌دهد.

در حال حاضر این دستگاه 18 ماه است که به بازار عرضه شده و با شناسایی تغییراتی در پوست و جریان الکتریکی عبوری از آن کار کرده و با استفاده از جریان الکترودرمال، استرس را شناسایی می‌کند. 

وسیله‌ای جالب برای شناسایی استرس + عکس

زمانی که دستگاه شارژ می‌شود می‌توان به راحتی با استفاده از نصب نرم افزار آن بر روی گوشی‌های اندروید یا رایانه میزان استرس بدن را مشاهده کرد. علاوه بر این، نرم افزار متصل به این دستگاه نکات مفیدی راجع به تکنیک‌های آرام شدن و توضیحات جامعی برای مهار و کنترل استرس در اختیار افراد قرار می‌دهد. این دستگاه از طریق بلوتوث اطلاعات را به نرم افزار منتقل کرده به همین دلیل استفاده از آن برای افراد دشوار نیست.

افراد با استفاده از این دستگاه از سطح بالای استرس خود آگاه شده و همین عامل بر فشار روحی و استرس آن‌ها می‌افزاید، این مورد یکی از نقاط ضعف این دستگاه در نظر گرفته شده است. 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب