تولید نانوجاذب‌های کامپوزیتی برای جذب همزمان امواج مغناطیسی

محققان دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر با تولید نانوجاذب‌های کامپوزیتی، جذب دو نوع موج الکترومغناطیسی را به طور همزمان امکان پذیر کردند.

تولید نانوجاذب‌های کامپوزیتی برای جذب همزمان امواج مغناطیسی

حسن حسینی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام‌شهر در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تولید و استفاده از امواج الکترومغناطیس کاربرد فراوان در حوزه‌ی نظامی و هوافضا برای شناسایی و ردیابی هواپیما، کشتی‌ و تجهیزات نظامی دارد. از این‌ رو در نقطه‌ی مقابل، جذب این امواج که توسط رادارها انجام می شود، نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی از تولید نانوکامپوزیتی که قادر به جذب همزمان امواج الکترومغناطیس راداری و مادون‌قرمز حرارتی است، خبر داد و گفت: این نانوکامپوزیت می‌تواند به شکل رنگ، فیلم، صفحه و یا حتی پودر مورد استفاده قرار گیرد.

حسینی با اشاره به ترکیباتی که همزمان از خاصیت مغناطیسی و رسانایی الکتریکی برخوردار هستند، افزود: این ترکیبات می‌توانند به‌ عنوان جاذب امواج الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار بگیرند، در این طرح از دو نوع نانوذرات در یک ساختار نانوکامپوزیتی استفاده شده است. 

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر تصریح کرد: نانوجاذب‌ها قادرند تجهیزات نظامی از قبیل کشتی، هواپیما و همچنین سربازان را در روز و شب از دید رادارها و دوربین‌های دید در شب مخفی کنند. همچنین از آن‌ها می‌توان در مراکز بیمارستانی و پرتودرمانی جهت محافظت از تکنسین‌ها و پرستاران استفاده کرد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب