بارسلونا با ترک زمین از کوپا‌دل‌ری حذف شد

بارسلونا در دیدار برگشت نیمه نهایی کوپا دل ری برابر اتلتیکو مادرید با ترک زمین، از ادامه حضور در این رقابت‌ها بازماند.

بارسلونا با ترک زمین از کوپا‌دل‌ری حذف شد

به گزارش ایسنا، عکس صفحه اول همه روزنامه‌ها عجیب بود. 10 بازیکن بارسا در زمین نیمه خالی ایستاده بودند تا بازی را شروع کنند. چه اتفاقی افتاده بود؟ این دیدار، بازی برگشت نیمه نهایی کوپا دل ری برابر اتلتیکو مادرید بود. دیدار رفت با پیروزی سه بر صفر بارسا به پایان رسید. زمانی که برای دیدارهای برگشت در نظر گرفته شده بود، با بازی‌های تیم ملی همزمان شده بود.

بارسلونا 6 بازیکن هلندی در تیم خود داشت. همچنین سرمربی این تیم، لوییس فان خال هلندی بود. آبی اناری‌ها یک بازیکن آسیب دیده نیز داشتند. این شرایط باعث شد باشگاه خواهان به تعویق افتادن این بازی شود اما با این درخواست مخالفت شد.

پیش از بازی، جنجال به راه افتاد چون بارسا اعلام کرده بود 10 بازیکن بیشتر ندارد و تنها کسی که روی نیمکت باقی مانده، دروازه‌بان ذخیره تیم آنهاست اما ادعای آنها صحت نداشت چون آمونیکه آسیب‌دیدگی را پشت سر گذاشته بود. او تحت نظر پزشک تمرین می‌کرد اما هنوز به میادین بازنگشته بود. باشگاه می‌خواست از تیم ملی هلند اجازه بگیرد تا یک روز دیرتر بازیکنان خود را تحویل بدهد اما فرانک رایکارد، سرمربی تیم هلند با آن مخالفت کرد. فان خال پیش از این در 28 آوریل سال 1999 در شرایط مشابه قرار گرفته بود اما توانسته بود اجازه بگیرد ولی حالا چاره دیگری نداشت.

روز بازی، خوسه لوییس نونیس، رییس باشگاه آبی اناری‌ها باعث به نمایش در آمدن صحنه مضحکی شد. او اعلام کرد بازی به تعویق نیفتاده است و درهای ورزشگاه نیز برای ورود تماشاگران باز شد. تیم اتلتیکو مادرید و دیاس وگا (داور)، به موقع به میدان آمدند. بارسا نیز در همین زمان در میدان حاضر شد اما با 10 بازیکن و یک دروازه‌بان ذخیره. رود هسپ، فدریک دهو، پپ گواردیولا، سرخی بارخوان، دنی گارسیا، سیمائو سابروسا، ژاوی هرناندس، گابری گارسیا و کارلس پویول در زمین قرار گرفتند و دروازه‌بان ذخیره بازیکن آبی اناری ها، آرنائو در کنار زمین ماند.

در این هنگام گواردیولا بازیکنان خود را ترک کرد و به وسط میدان رفت و کنار دیاس وگا و سانتی دنیا قرار گرفت که منتظر سکه انداختن بودند. گواردیولا به داور گفت به علت کامل نبودن بازیکنان، نمی توانند بازی کنند. دیاس وگا به بازیکن بارسا یادآوری کرد که حتی با هفت بازیکن هم می‌توان بازی کرد. آن ها در حقیقت با احتساب آرنائو، 11 نفر می شدند. گواردیولا روی بازی نکردن تیم پافشاری کرد و نزد بازیکنان تیم بازگشت که زمین را ترک کرده بودند. وگا دقایقی صبر کرد و در نهایت داور به بازیکنان اتلتیکو که حوصله‌شان سر رفته بود اجازه ترک زمین را داد.

اتلتیکو فینالیست شد. لجاجت نونیس که شاید فکر می کرد می تواند بازی را به تعویق بیندازد تا بازیکنی از بند آسیب‌دیدگی رهایی یابد، باعث شد بارسلونا در این شرایط وحشتناک قرار بگیرد. طبق قانون، جریمه ترک زمین در کوپا دل ری محرومیت از حضور در دوره بعد بود اما این اتفاق نیفتاد. در 14 ژوئن، آنخل ویار، رییس فدراسیون به منظور انتخاب دوباره‌اش برای این پست، برخی از قوانین را تغییر داد. به همین دلیل بارسلونا توانست در دوره بعد جام حذفی شرکت کند.