تجهیز کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی با همکاری بنیاد قلم چی

فهرست ده کتابخانه عمومی در استان خراسان جنوبی که نیاز به تجهیز و تعمیر دارد، در اختیار بنیاد قلم چی قرار داده می‌شود.

تجهیز کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی با همکاری بنیاد قلم چی

فهرست ده کتابخانه عمومی در استان خراسان جنوبی که نیاز به تجهیز و تعمیر دارد، در اختیار بنیاد قلم چی قرار داده می شود.مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در جلسه ای با حضور رؤسای انجمن خیرین مدرسه ساز و کتابخانه ساز استان و همچنین نمایندگان دفتر بنیاد قلم چی در خراسان جنوبی، گفت: پیرو مکاتبه انجام شده در تاریخ 7 اردیبهشت ماه 95 و مذاکرات صورت گرفته در تاریخ 18 اردیبهشت ماه جاری با آقای قلم چی در تهران، مسائلی پیرامون تجهیز و تکمیل تعدادی از کتابخانه های سطح استان خراسان جنوبی مطرح شد.

محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه بنیاد قلم چی، مبلغ 500 میلیون ریال را برای تکمیل دو کتابخانه نیمه تمام در خراسان جنوبی تقبل کرد، ادامه داد: اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، پیشنهاد داد که در صورت مساعدت 750 میلیون ریالی بنیاد قلم چی، شش کتابخانه در استان تجهیز و در صورت اختصاص یک میلیارد ریال، شش کتابخانه عمومی خراسان جنوبی، تجهیز و چهار کتابخانه تعمیر خواهند شد.

وی افزود: پیرامون این مسئله، فهرستی متشکل از ده کتابخانه عمومی در استان خراسان جنوبی که در صورت تأمین اعتبار، حداکتر تا پنج ماه آینده قابل بهره برداری می باشند، جهت تجهیز و یا تعمیر تهیه شد.

به گفته وی، کتابخانه های عمومی روستاهای دِهِک، چاهشَند، اسفِشاد، بیچِند، معصوم آباد و سیوجان، جهت تجهیز و کتابخانه های عمومی روستایی پهنایی، چاهداشی، بندان و دوست آباد، برای تعمیر نیاز به تأمین اعتبار دارند.

وی در ادامه بر ضرورت ساخت کتابخانه به ویژه در مناطق جنوبی شهر بیرجند اشاره و بر تشکیل جشنواره خیرین کتابخانه ساز در استان تأکید کرد و تحقق این امر را منوط به همکاری انجمن خیرین دانست.

غلامحسین فرزین، رئیس انجمن خیرین مدرسه ساز در این جلسه، با استقبال از طرح برگزاری جشنواره خیرین کتابخانه ساز و قول مساعدت در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه خیران با جان و دل، سرمایه خود را در اختیار جامعه قرار می دهند، شایسته است در خور شأنشان از جانب دستگاه های دولتی، مورد تکریم و تجلیل قرار گیرند.

غلامحسین کریم پور فرد، رئیس انجمن خیرین کتابخانه ساز نیز در این جلسه، بر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بین خیران، در خصوص نیاز امروز جامعه اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد شهرنشینی و ساخت مجتمع های مسکونی پر جمعیت، نیاز به فضاهای فرهنگی، به خصوص کتابخانه، پیش از پیش، احساس می شود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه، فهرست ده کتابخانه نیازمند تعمیر و تجهیز، به امضای افراد حاضر در جلسه رسید.تجهیز کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی با همکاری بنیاد قلم چی


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب