آیفون 7 مجهز به شارژر و هدفون بی سیم است

تحلیلگران فناوری با پیگیری تحرکات اپل می‌گویند، در آیفون 7 خبری از سیم و شارژر و جک (سوراخ) هدفون نخواهد بود.

آیفون 7 مجهز به شارژر و هدفون بی سیم است

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی دویچه وله، متخصصانی که در ماه های اخیر پیگیر آخرین تحولات و تحرکات شرکت اپل بوده اند، بر این باورند که آیفون بعدی با تغییراتی اساسی و منقلب کننده روانه بازار خواهد شد. آیفون 7 احتمالا هیچ سوراخی برای ورود شارژر یا هدفون ندارد و همه اتصالات آن، حتی برای شارژ موبایل، به صورت وایرلس انجام خواهد شد.

اپل از مدت ها پیش مشغول پژوهش و بررسی تکنولوژی پیشرفته ای برای شارژ بی سیم محصولاتش بوده و حالا بلومبرگ بیزنس گزارش داده که احتمالا این شرکت اوایل سال 2017 از این تکنولوژی رونمایی خواهد کرد. شرکت اپل در ماه های گذشته با ثبت دستکم پنج حق اختراع (Patent) مرتبط با تکنولوژی شارژ بی سیم، تلاش کرده تا حق انحصاری این فن آوری نوآورانه و انقلابی را برای همیشه از آن خود کند.

با تکنولوژی شارژ بی سیم محصولات اپل و ورود هدفون های بی سیم، دیگر سیم از معادلات حذف خواهد شد و آن طور که متخصصان می گویند شارژر بی سیم می تواند برد گسترده ای داشته باشد و از فاصله ای فراتر از چندین متر هم کارش را بی دردسر انجام دهد.

تکنولوژی های موجود برای انتقال قدرت و شارژ بدون سیم ابزارهای دیجیتال بسیار ناکارآمدند و گیرنده های آنها معمولا با اختلالات فنی بسیاری مواجه می شود، اما به نظر می رسد آنچه اپل به زودی عرضه خواهد کرد انقلابی دیگر و این بار در عرصه انتقال وایرلس قدرت خواهد بود.

اپل در سال 2010 حق اختراعی ثبت کرده بود که تمرکزش بر شارژ بی سیم ابزارها با بهره گیری از 'تشدید بسامد میدان مغناطیسی' بود. در دسامبر 2015 هم حق اختراعی دیگر از سوی اپل ثبت شد که بر اساس آن یک کاور موبایل می تواند با استفاده از امواج رادیویی ابزار درونش را شارژ کند.

شایعات درباره احتمال حذف هدفون در آیفون بعدی هم از مدت ها پیش در گردش بوده است. اگر هدفون های بی سیم به هدفون استاندارد اپل تبدیل شوند، احتمالا این تحول را می توان نقطه آغاز تولید آیفون ضدآب هم دانست، چون دیگر روزنه ای روی گوشی های آ فون باقی نمی ماند، مگر این که اپل بخواهد همچنان اسپیکرهای نه چندان کارآمد موبایل را به همان شکل کنونی حفظ کند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب