دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو برگزارمی کند

ستاد توسعه فناوری‌های نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوره هایی برای توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو برگزار می‌کند

دوره توانمندسازی سرمایه‌های انسانی فناوری نانو برگزارمی کند

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا کنون چهارده دوره در راستای توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو توسط کارگروه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری های نانو معاونت علمی برگزار شده است. پانزدهمین دوره این رویداد 8 تا 10 اردیبهشت 95 در کاشان و شانزدهمین دوره ها 14تا 16 اردیبهشت 95 در کرج برگزار می شود.

دوره های توانمندسازی با هدف ارائه آموزش های مورد نیاز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته ها و گرایش های نانو برای حضور در عرصه تجارت فناوری و معرفی مسیر ایده تا بازار برگزارمی شود. 

در این دوره ها، دانشجویان با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده به منظور تجاری سازی هر چه بیشتر ایده های مطرح شده در پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و رسیدن به فواید کلان آن در سطح اجتماع، از فضای تحقیقات بنیادی به سمت تحقیقات کاربردی سوق داده می شوند. 

محتوای دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانو شامل دو بخش «مسابقه کسب و کار» و «کارگاه های آموزشی» مختلف است.

از مهمترین اهداف این دوره می توان به توانمندسازی دانشجویان برای موفقیت در جایگاه تحصیلی و شغلی، کمک به دانشجویان در انتخاب موضوعی مناسب و دارای آتیه برای پایان نامه و همچنین آغاز ارتباط فعالانه و مداوم ستاد با دانشجویان رشته ها و گرایش های نانو اشاره کرد.

به گفته دبیر کارگروه توسعه منابع انسانی نانو، تا کنون با برگزاری 14 دوره توانمندسازی، 1400 دانشجو حوزه نانو یا کسانی که پایان نامه نانو دارند آموزش دیده اند.

آشنایی با پتنت و روش های مرور و جست و جوی آن، آشنایی با کارآفرینی و روش های تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی، آشنایی با ثبت، تجاری سازی، فروش پتنت، انتقال تجربیات کارآفرینان موفق نانویی و آشنایی با برنامه های ستاد نانو از موضوعات کارگاه ها و کلاس هایی است که در این دوره برگزار می شود.

مهلت ثبت نام برای علاقه مندان شرکت در پانزدهمین و شانزدهمین دوره توانمندسازی سرمایه های انسانی فناوری نانوکه توسط ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی برگزار می شود، تا 21 فروردین ماه سال 95 است و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به وبسایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی مراجعه کنند.