تغییرگوشی اپل به نسخه کوچک

گوشی آیفون اس ای SE جدید اپل، از پیشینیان نسل ششمی خود کوچکتر است.

تغییرگوشی اپل به نسخه کوچک

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی کریستین ساینس مانیتور، اپل با گوشی آیفون اس ای جدید خود نشان می دهد که همیشه بزرگتر بودن گوشی دلیل بهتر بودن نیست.

بعضی از کاربران آمریکایی علاقمند به نسخه های کوچک هستند، در حالی که کابران چینی شاید به گوشی نسخه کوچک علاقمند نباشند.

اپل در پایان ماه مارس اعلام کرد که گوشی آیفون 4 اینچی جدید اس ای کوچکتر و ارزان تر از نسخه قبلی است و آخرین نسخه های آیفون 6 و 6 پلاس به طور قابل توجهی در اندازه های بزرگتر به ترتیب 4.7 و 5.5 اینچی است.

براساس این گزارش، دوربین 12 مگاپیکسلی پشت، بسیار بزرگتر از آیفون 6S است اما با 250 دلار کمتر در حدود400 دلار و با همان سرعت و کیفیت تصویر گرافیکی ارائه می شود البته همه امکانات را ندارد. گوشی اس ای برای همه کاربران به خصوص حرفه ای ها طراحی نشده است .

بعضی از این کمبود ها شامل 1.2 مگاپیکسل دوربین جلو (در مقایسه با 5 مگاپیکسل دوربین جلو آیفون 6S)، نبود امکان ویژگی تثبیت کننده تصویر در دوربین عقب یا 3D لمسی و کمبود فضای ذخیره داخلی است. 

اما ویژگی های قابل توجهی به گوشی اس ای اضافه شده است. شرکت اپل وعده باطری با طول عمر13 ساعت را داده که مقداری بیشتر از عمر باطری های گوشی های 6s است.

گفته می شود با این که دوربین جلو گوشی اس ای مگاپیکسل کمتری دارد ولی مجهز به فلاش جلو است و مهمتر این که گرایش به گوشی بزرگتر را به چالش می کشد.

اما گوشی آیفون 4 اینچ نوآوری جدید برای شرکت اپل نیست در حقیقت آیفون 5s تنها یک نسل قبل از آخرین مجموعه و 4 اینچی است.