همکاری مشترک ایران و یونان در حوزه علمی و فناوری امضا شد

ایران و یونان برای افزایش تعاملات و همکاری­های متقابل، تفاهم­نامه همکاری مشترک در حوزه علمی و فناوری امضا کردند.

همکاری مشترک ایران و یونان در حوزه علمی و فناوری امضا شد

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جورجیوس سیپراس دبیرکل همکاری­ های اقتصادی و بین­المللی وزارت امورخارجه یونان در دیدار با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این یادداشت تفاهم را در راستای توافقات سال گذشته نخست وزیر یونان آلکسیس سیپراس با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امضا کردند.

این تفاهم­نامه که بین دبیر کل همکاری­های اقتصادی و بین­المللی وزارت امورخارجه و معاون امور بین­ الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد، شامل حوزه های مختلف علمی و فناوری شامل نانوفناوری، زیست فناوری، علوم و فنون دریایی، همکاری در حوزه پارک­های فناوری، برگزاری سمینارها، کنفرانس­ها و کارگاه­های علمی مشترک و دیگر حوزه ها می ­شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، ضمن گفت و گو درمورد همکاری­های علمی و فناوری، فضای ایجاد شده برای تعامل بین ایران و یونان را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

سورنا ستاری با اعلام آمادگی برای بسترسازی انجام فعالیت­ها و سرمایه­ گذاری­های مشترک گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران از توسعه تعاملات اقتصادی بین دو کشور حمایت خواهد کرد.

وی بیان کرد: فراهم کردن زمینه تعامل میان دانشمندان و متخصصان دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی بین ایران و کشور یونان ضروری است.

علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین ­­الملل و تبادل فناوری معاونت علمی نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از ایجاد کارگروه مشترک علمی و فناوری میان ایران و یونان به منظور تحقق همکاری­ ها، گفت: حضور گسترده شرکت­های یونانی در نمایشگاه اینوتکس بسیار چشمگیر بود.

وی افزود: شرکت­های یونانی از فعالترین شرکت­های خارجی حضور یافته در این نمایشگاه هستند. امیدوار هستیم که تفاهم­نامه مذکور بتواند به توسعه ظرفیت­های همکاری دو کشور کمک کند.