تدوین کتاب‌های درسی با روش نو

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش تدوین کتاب‌ها را با عنوان روش نو معرفی کرد.

تدوین کتاب‌های درسی با روش نو

محی الدین بهرام محمدیان رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره ساعت مصوب درسی گفت: برنامه درسی مصوب در دوره متوسطه مانند سال‌های گذشته ٣۵ ساعت است اما عناوین دروس تغییر کرده و همچنین دروس جدیدی نیز پیش بینی شده است.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی عنوان کرد: تدوین کتاب‌ها با عنوان روش نو معرفی شده که رویکرد آن‌ها بر پایه روش‌های خلاقانه و یادگیری پروژه محور است. 

محمدیان ادامه داد: مطالعات اجتماعی، انسان و سلامت، کارگاه کارآفرینی و تولید از جمله کتاب‌های تدوین شده برای دانش آموزان است که این کتاب‌ها باید همراه با فعالیت‌های عملی باشد چرا که یکی از دغدغه‌های اصلی آموزش، استفاده دروس در زندگی فردی دانش آموزان است. 

وی در خصوص ساعت درسی مصوب شاخه فنی-حرفه‌ای و کار و دانش بیان کرد: ساعت آموزشی برنامه‌های درسی، شاخه فنی-حرفه‌ای و کار و دانش بین ٣۵ تا ۴٠ ساعت است که متناسب با هر رشته‌ای زمان آموزش دروس پیش بینی شده است. 

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی یاد آور شد: امسال علاوه بر برنامه‌های نظری فعالیت‌های عملی هم گنجانده شده است که دانش آموزان به طور میانگین بین ۵٠ تا ١٠٠ ساعت را در طول سال تحت عنوان برنامه‌های ویژه مدرسه دارند، این برنامه‌ها با آموزش مهارت تأمین معاش حلال همراه است. 

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب