هشدار در مورد مکمل‌های غیردرمانی

این مکمل‌ها جنبه درمانی ندارند و تجاری هستند.

هشدار در مورد مکمل‌های غیردرمانیبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمد رازی در حاشیه چهارمین همایش دوسالانه بین المللی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران افزود: انواع مولتی ویتامین، امگا 3، کلسیم و مکمل ها و حتی مسکن هایی چندین برابر قیمت وارد کشور می شود و در انواع فروشگاه ها و سویر مارکت ها به مردم عرضه شده و هیچ کنترل و نظارتی وجود ندارد.

وی اظهار کرد: توزیع گسترده این مکمل ها از سوی شرکت ها دارویی به ضرر و زیان مردم بوده و چه بسا افراد بازنشسته و یا ان دسته از افراد دارای درآمد ناکافی، مبالغ بسیار زیادی را برای خرید این مکمل ها اختصاص می دهند.

رازی تاکید کرد: عرضه این مکمل ها و یا مولتی ویتامین ها مدیریت صحیح و دقیق و نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را می طلبد.

رئیس انجمن جراحی‌ زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌‌های ورزشی همچنین گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای نسبت به تبلیغ قرص و مکمل‌هایی جهت ساخت غضروف و درمان آرتروز و پوکی استخوان اقدام می‌کنند و متأسفانه بخشی از جامعه نیز این تبلیغات را باور می کنند.

رازی درباره مصرف مکمل‌های غضروف‌ساز نیز گفت: برخی برای کاهش درد مفصل در میانسالی تزریق آمپول‌هایی همچون کورتون را پیشنهاد می‌کنند که استفاده از این روش درمانی دو تا سه بار در سال مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

**توانمندی متخصصان ایرانی در جراحی زانو

وی آسیب به مفصل و پارگی رباط صلیبی را بیشترین و شایع ترین مشکلات زانو در کشور دانست و ادامه داد: هم اکنون تمامی تکنیک های جدید جراحی زانو در کشور با موفقیت قابل اجرا است و متخصصان ایرانی از توانمندی بسیار خوبی در جراحی زانو برخوردار هستند، به طوری که بیمارانی که برای اعمال جراحی به خارج از کشور می روند، به اندازه جراحی های داخل کشور بهره مند نمی شوند .

به گفته وی، آرتروز از شایع ترین بیماری های مفصل زانو است که در صورت شدت یافتن باید مفصل زانو تعویض شود.

رازی در خصوص کنگره جراحی های زانو و آسیب های ورزشی نیز گفت که در این رویداد، تازه ترین تمامی مباحث علمی و یافته ها و مقالات در رابطه یا جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی زانو، شانه، مچ پا و جراحی ها و روش های درمانی انحراف مفصل زانو و تعویض مفصل به طور کامل مورد تبادل نظر قرار می گیرد.

وی افزود: 19 سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، ترکیه، آلمان، اتریش، بلژیک، هند، پاکستان و عمان در این کنگره حضور دارند.

رازی یادآور شد: بسیاری از کشورهای صاحب نظر در این حوزه برای سفر به ایران به دلیل قانون ضد انسانی آمریکا امتناع کردند.

چهارمین کنگره بین المللی دو سالانه جراحی های زانو و آسیب های ورزشی در سالن همایش های برج میلاد از 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال 1395 در حال برگزاری است .

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب