استفاده از تابلو آموزشی برای بالا بردن کیفیت دوران جمع‌بندی

یکی از دغدغه‌های مهم دوران جمع‌بندی، سردرگمی و وسواس در انتخاب مباحث برای مطالعه و رفع اشکال آن‌هاست.

استفاده از تابلو آموزشی برای بالا بردن کیفیت دوران جمع‌بندی

یکی از دغدغه‌های مهم دوران جمع‌بندی، سردرگمی و وسواس در انتخاب مباحث برای مطالعه و رفع اشکال آن‌هاست. هرچند به کمک کنکورهای آزمایشی که با شروع این دوران خواهید زد می‌توانید نیازهای خود را برای مدیریت برخورد متناسب با مباحث هدایت کنید ولی عموماً نوعی وسواس در انتخاب و چگونگی برخورد با مباحث سرعت کار را کاهش می‌دهد. جهت ارتقای بهره‌وری در این دوران، پیشنهاد می‌کنم از تابلو آموزشی استفاده کنید. تابلو آموزشی در ایام عید را مطمئناً به خاطر دارید. مهم‌ترین کاربرد تابلو آموزشی، مدیریت نحوه‌ی برخورد با مباحث با توجه به نوع نیاز مربوط به تقویت آن‌ها در هر درس بود و این امر به معنی کاستن از میزان وسواس در شروع کار است. برای سهولت درک کیفیت تابلو آموزشی می‌توانید از سایت کانون یک نمونه از تابلوهای مربوط به درس‌های پایه و سال چهارم را به تفکیک دانلود کرده و به شرح مراحل زیر اقدام کنید. قبل از مطالعه‌ی مراحل زیر یادآور می‌شوم که مرحله‌ی اول قبل از شروع دوران جمع‌بندی و مرحله‌ی دوم تا چهارم دقیقاً بعد از پایان وقت قانونی هر کنکور تا وقت ناهار انجام می‌گیرد.

1- غالب کلی تابلو آموزشی را صرفاً به تفکیک فقط نام درس‌ها آماده کنید.

2- بعد از این‌که کنکور آزمایشی می‌دهید، مباحث را متناسب با وضعیت علمی خود گزینش کنید.

3- طبیعتاً بر اساس اصل چند از 10 ابتدا سعی کنید مباحثی را که قوی‌تر هستید برای افزایش اعتمادبه‌نفس در قسمت مبحث‌بندی تابلو آموزشی، روبه‌روی نام هر درس یادداشت کنید. در صورت کم بودن تعداد مباحث انتخاب‌شده برای هر درس اصلاً نگران نباشید. یادتان باشد هدف اولیه‌ی دوران جمع‌بندی، تثبیت داشته‌هاست. مطمئن باشید فرصت تقویت مباحث بیش‌تر را پیدا خواهید کرد.

4- منابعی که تصمیم به مطالعه‌ی آن‌ها دارید حتماً یادداشت کنید. سردرگمی در انتخاب منابع در این دوران بسیار آزاردهنده است.

5- ظرف سه روز فاصله‌ی بین دو کنکور تا جایی که فرصت اجازه می‌دهد با کمک دفتر برنامه‌ریزی به‌ مرور و تثبیت داشته‌های‌تان ادامه دهید.

6- وقتی مباحث تمام می‌شوند، چه بین دو کنکور یا بعد از هر کنکور، می‌توانید مباحث جدیدتر را جایگزین کنید. این یعنی پیشرفت به جلو.

به روش جمع‌بندی و اصول مربوط به آن اطمینان کنید. حتماً موفق خواهید شد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب