برای ما کنکوری‌ها امتحانات مدرسه چه اهمیتی دارد؟

امتحان نحوه‌ی درس خواندن، شما را جدی‌تر، متمرکزتر و دقیق‌تر می‌کند. وقتی پای امتحانی در میان نباشد، درس خواندن جور دیگری می‌شود.

امتحان یک ابزار آموزشی است که فواید زیادی دارد از جمله:

1- نحوه‌ی درس خواندن، شما را جدی‌تر، متمرکزتر و دقیق‌تر می‌کند. وقتی پای امتحانی در میان نباشد، درس خواندن جور دیگری می‌شود.

2- مطالعه شما را مهلت‌دار می‌کند. وادارتان می‌کند تا موعد معینی درس بخوانید و از آن طفره نروید. همین موضوع موجب پیشرفت شما می‌شود. حالا تصور کنید اگر برای ما آدم‌ها در انجام کارها مهلتی در نظر نمی‌گرفتند چگونه عمل می‌کردیم.

3- امتحان با نشان دادن نقاط ضعف و قوت شما در هر درس، هشیارتان می‌کند. آن وقت می‌فهمید که در آینده چگونه برنامه‌ریزی کنید. آیا دوست ندارید قبل از امتحانات اصلی و نهایی یا آزمون سراسری، در همین امتحانات جزئی متوجه اشکالات خود شوید و آن‌ها را برطرف سازید؟

4- با مقایسه‌ی نمرات خود در یک درس متوجه می‌شوید که عملکردتان نسبت به قبل بهتر شده است یا بدتر. امتحان تغییر موقعیت شما را نسبت به گذشته نشان می‌‌دهد.

5- برای موفقیت در امتحان تنها معلومات کافی نیست. خوب عمل کردن هم مهم است. امتحان چیزی بالاتر از معلومات را می‌سنجد. امتحان نظم فکری و آرامش و هنر امتحان دادن را می‌آزماید.

6- امتحان دادن فرصتی برای روبه‌رو شدن با شکست و تمرین فکر کردن، برنامه‌ریزی و حل مشکلات است.

7- اگر در امتحان نمره‌ی خوبی کسب کنید، حس خوب موفقیت را تجربه خواهید کرد. موفقیت در امتحان شما را از توانایی‌های‌تان مطمئن می‌سازد و موجب می‌شود که خودتان را بهتر باور کنید. به عبارت دیگر، اعتمادبه‌نفستان را زیاد می‌کند. فراموش نکنید یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی آدم‌های موفق، داشتن اعتمادبه‌نفس بالاست.

8- امتحانات مدرسه توفیقی اجباری برای دوره و جمع‌بندی مطالب است؛ به همین دلیل پس از امتحانات نیم‌سال اول تراز دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی به طور چشمگیری نسبت به فارغ‌التحصیلان افزایش می‌یابد.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب