از خلاصه‌برداری تا مقصد

خلاصه‌برداری همیشه برای من چیزی شبیه نوشتن آدرس گیرنده بوده است؛ راهکاری برای این‌که مطمئن شویم پیام ما درست و دقیق به مقصد می‌رسد.

از خلاصه‌برداری تا مقصد

خلاصه‌برداری همیشه برای من چیزی شبیه نوشتن آدرس گیرنده بوده است؛ راهکاری برای این‌که مطمئن شویم پیام ما درست و دقیق به مقصد می‌رسد. مگر نه این‌که خلاصه‌برداری راهکار ویژه‌ای برای تثبیت مطالعه بود؟ حالا به انتهای راه نزدیک می‌شویم و حالا وقت سر زدن به آدرسِ روی پاکت‌نامه است. مطالعات طول سال را باید درست و بی‌نقص به مقصد برسانیم.

خلاصه‌برداری نوعی فرایند مستمر در طول سال تحصیلی برای افزایش کیفیت مطالعه است. جایی که در حین مطالعه به یادداشت کردنِ محوری‌ترین نکات مباحث با اولویت‌بندی ویژه‌ی خودتان اقدام می‌کنید و این فرایند با تکرار چندباره به عمق‌بخشی یادگیری منجر می‌شود.

در روزهای پایانی سال تحصیلی چه در زمان امتحانات پایان سال تحصیلی و چه در دوران جمع‌بندی نهایی، فرصت بسیار محدودی برای مطالعه‌ی مباحث هر امتحان یا بررسی آزمون‌های 3 روز یک‌بار وجود دارد و مطالعه‌ی مطالب جدید و انجام خلاصه‌برداری شاید در بسیاری از موارد ممکن نباشد؛ اما این به معنی کنار گذاشتن بخشی از خلاصه‌برداری‌های سالیانه که در همان فرایند مستمر در طول سال انجام شده بود، نیست. خلاصه‌برداری‌های شخصی شما، بیانگر نوعی اولویت مطالعه هستند که این اولویت‌ها هم در تثبیت نقاط قوت و هم در برطرف کردن نقاط ضعف باید مورد توجه قرار گیرند.

خلاصه‌برداری یک مثال ویژه از فعالیت هدفمند است. در زمان مطالعه با خلاصه‌برداری، کیفیت مطالعه را افزایش می‌دهید و در زمان جمع‌بندی و مطالعه‌ی نهایی به کمک همین خلاصه‌برداری‌های شخصی، مطلوب‌ترین نتیجه‌ی ممکن را کسب می‌کنید. این روزها باید همه‌ی خلاصه‌برداری‌های سالانه را جمع‌آوری کنید. حالا وقت استفاده کردن از همه‌ی ابزارها در گام نهایی موفقیت است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب