گل گاو زبان چه خواصی دارد؟

گل گاو زبان یکی از گیاهان بسیار مفید و موثر در درمان بسیاری از بیماری‌هاست که در حال حاضر هم به صورت صنعتی کشت می‌شود و هم به صورت خود رو در طبیعت وجود دارد.

گل گاو زبان چه خواصی دارد؟

یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: گل گاو زبان یکی از گیاهان بسیار مفید و موثر در درمان بسیاری از بیماری‌هاست که در حال حاضر هم به صورت صنعتی کشت می‌شود و هم به صورت خود رو در طبیعت وجود دارد.

کلثوم فرضی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: گل گاو زبان یکی از مفیدترین داروهای گیاهی است که در منطقه کردستان نیز در فصل بهار به میزان زیادی وجود دارد.

گل گاو زبان چه خواصی دارد؟


وی افزود: از مهمترین خواص دارویی این گیاه، خاصیت آرام بخشی آن است که از طریق خوردن دم کرده گل‌های آبی این گیاه حاصل می‌شود.

این کارشناس گیاهان دارویی عنوان کرد: همچنین دم کرده خشک شده گل‌های آبی این گیاه در سرماخوردگی به عنوان معرق و افزایش دهنده فشار خون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این گیاه همچنین در بیماری‌های تنفسی و حتی در رابطه با برونشیت، سرفه، زکام و آبریزش بینی می‌تواند داروی مؤثری باشد.

فرضی با اشاره به خواص بی‌شمار این گیاه در درمان بیماری‌ها ذکر کرد: این گیاه دارویی مفید برای کلیه، مثانه و به طور کلی برای مجاری ادراری و کاهش تب است که در تمامی موارد می‌تواند مفید باشد.

منبع :