کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 2 پاسخ- 29 اردیبهشت 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 2 پاسخ- 29 اردیبهشت 95

یک سؤال، 2 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چهارم تجربی با میانگین تراز 6400 هستم. با این‌که ساعت مطالعه‌ام در عمومی‌ها فوق‌العاده پایین است ولی همیشه تراز عمومی‌هایم بیش‌تر از اختصاصی‌هاست. راهکار پیشرفت من در تراز کل چیست؟

پاسخ 1- اول باید دید ساعت مطالعه‌ی فوق‌العاده پایین از نظر شما چند ساعت در هفته است! در هر صورت با تراز میانگین 6400 ساعات مطالعه‌ی شما نباید پایین باشد. به هر حال این یک امتیاز است که با مطالعه‌ی کم، تراز عمومی بالا دارید. حال برای افزایش تراز اختصاصی لازم است برای هر یک از درس‌ها الگوی ویژه‌ای داشته باشید تا قبل و حین امتحانات ترم به همان روال کانون با کمک کتاب‌های پرتکرار به تثبیت و با کمک کتاب‌های آبی و سه‌سطحی به تسلط ادامه دهید و پس از امتحانات با جدیت دوران جمع‌بندی را مطابق راهکارهای کانون با استفاده از کتاب‌های زرد اختصاصی و شبیه‌ساز کنکور دنبال کنید.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 2- درس‌های عمومی جزء نقاط قوت پایدار شما هستند و این می‌تواند ناشی از قوی بودن در مباحث پایه، دقت بالا در کلاس درس، مطالعه‌ی هدفمند و رفع اشکال دقیق (با وجود پایین بودن ساعت مطالعه) باشد. درس‌های تخصصی با توجه به نقش ضرایب درسی، اهمیت بالاتری در محاسبه‌ی تراز کل دارند و همیشه عدد تراز کل به سمت تراز تخصصی مِیل می‌کند. می‌توانید روش‌های مطالعه و بازیابی درس‌های عمومی را به گروه دیگر درس‌ها تعمیم دهید تا از نقاط قوت خود به بهبود نقاط ضعف برسید؛ زیرا این راهکار همیشه شرایط بهتری در اجرای شخصی در اختیارتان می‌گذارد. به کمک کارنامه‌ی بازیابی مباحثی از درس‌های تخصصی را که نیاز به پیشرفت در پروژه‌ی 8 دارند شناسایی کنید و در تحلیل‌های آزمون‌های 3 روز یک‌بار به‌خوبی به این مباحث توجه کنید.

حسام زینی لشکاجانی