قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان

«قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان» قرار است از اواسط ماه می‌میلادی در بازار اروپا به فروش برسد.

قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از مدآنلاین، آئودی SQ7 که به‌عنوان «قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی جهان» مطرح است، قرار است از اواسط ماه می میلادی در بازار اروپا به فروش برسد. در بازار خانگی آلمان، این مدل با قیمت اولیه 89 هزار و 900 یورو عرضه خواهد شد که رقمی معادل 101 هزار و 910 دلار است. اولین نمونه‌های آئودی SQ7 در تابستان امسال تحویل مشتریان خواهد شد. این در حالی است که هنوز تصمیم خاصی برای ورود SQ7 TDI به بازار امریکا گرفته نشده است. البته اگر ماجرای «دیزل‌گیت» را درنظر داشته باشیم، نمی‌توان انتظار زیادی در این رابطه داشت.

قلب تپنده این شاسی‌بلند قدرتمند، یک موتور جدید 4 لیتری TDI است که از یک کمپرسور الکتریکی EPC بهره می‌برد؛ تکنولوژی‌ای که اولین بار در یک وسیله نقلیه تولیدی ظاهر می‌شود. خروجی این موتور 429 اسب‌بخار و 900 نیوتن‌متر است که از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک به یک سیستم دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک هدایت می‌شود. در نتیجه این شاسی‌بلند قادر خواهد بود که در عرض 4/8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. ضمن اینکه حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی به 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

در همین حال، این مدل کیت«S» را که شامل سپرهای حجیم‌تر در جلو عقب، نوارهای تریم ویژه برای درها، چرخ‌های 20 اینچی، چراغ‌های LED و طرح‌های آلومینیومی دریافت می‌کند.

صندلی‌های اسپرت با تنظیم الکترونیکی و همراه با گرم‌کن و پوشش چرم و آلکانترا، در کنار یک غربیلک فرمان 3 پره‌ای چند منظوره و همراه با پدال‌شیفتر، از جمله موارد برجسته‌ای هستند که در کابین آئودی SQ7 TDI یافت می‌شوند. این در حالی که با صرف هزینه‌های بیشتر می‌توان به تجهیزاتی چون  پکیج «رانندگی پویا» با 3 ماژول تکنولوژی شامل کواترو همراه با دیفرانسیل اسپرت، سیستم فرمان تمام‌چرخ و سیستم جدید پایداری غلتشی هوشمند الکترومکانیکی دسترسی پیدا کرد.

منبع :