عوارض مصرف مواد سرشار از «فروکتوز» بر سلامت قلب نوزاد

طبق یافته محققان، تاثیرات منفی مصرف مقادیر زیاد فروکتوز بر روی سلامت می‌تواند بر چندین نسل تاثیر گذارد.

عوارض مصرف مواد سرشار از «فروکتوز» بر سلامت قلب نوزاد

به گزارش خبرنگار مهر، طبق یافته محققان دانشکده پزشکی دانشگاه تکزاس، زنانی که در دوره بارداری غذاهای سرشار از فروکتوز یا قند میوه استفاده می کنند، کودک شان در بزرگسالی در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار می گیرد.

در این مطالعه محققان دریافتند زمانیکه به موش های باردار فقط آب شیرین شده با فروکتوز، که یک شیرین کننده متداول در مواد غذایی و نوشیدنی هاست، داده شد، نوزاد آنها در مقایسه با موش های که فقط آب در طول مدت بارداری خورده بودند، دارای چندین فاکتور پرخطر بیشتر ابتلا به بیماری قلبی در بزرگسالی بودند.

این مطالعه می تواند برای مردم سراسر جهان مفید باشد چراکه سهم بزرگی از غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های گازدار حاوی مقدار بالای فروکتوز و سایر شیرین کننده های مبتنی بر فروکتوز هستند.

مطالعات اخیر از ارتباط بین مصرف فروکتوز و افزایش نرخ ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی، چاقی و دیابت نوع ۲ حمایت می کند.

به گفته محققان، میزان بالای فروکتوز می تواند بر نسل های آینده، بخصوص نوزاردان دختر، هم تاثیر داشته باشد.

همچنین مطالعات نشان داد کودکان بدنیا آمده از مادران گروه فروکتوز دارای فشار خون بالا و میزان گلوکز بالا هم بودند. در نوزادان ماده این گروه، درصد بافت چربی دور شکمی، چربی کبدی و مقاومت به انسولین به مراتب بیشتر بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب