نظریه نسبیت عام اینشتین هنوز معتبر است

یک تیم بین‌المللی محققان دانشگاه توکیو پس از بررسی یک نقشه سه‌بعدی از 3000 کهکشان در فاصله 13 میلیارد سال نوری از زمین دریافتند که نظریه نسبیت عام آلبرت اینشتین هنوز پس از 100 سال معتبر است.

نظریه نسبیت عام اینشتین هنوز معتبر است

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از اسپیس، از زمان کشف انبساط سریع جهان در اواخر دهه 1990، دانشمندان در تلاش برای توضیح چرایی آن هستند.

انرژی تاریک اسرارآمیز می‌تواند هدایتگر این شتاب باشد یا اینکه نظریه نسبیت عام اینشتین که بر اساس آن، گرانش باعث انحراف فضا و زمان می‌شود، ممکن است بی‌اثر شود.

محققان برای آزمایش نظریه اینشتین از داده‌های تحقیق "FastSound" بر روی بیش از 3000 کهکشان برای تحلیل سرعت و خوشه‌بندی آن‌ها استفاده کردند.

نتایج نشان داد که حتی در بخشهای دور جهان نیز نظریه نسبیت عام معتبر است و همچنین از این توضیح حمایت کرد که انبساط جهان می‌تواند با یک ثابت کیهانی طبق نظریه اینشتین توصیف شود.

هیچ‌کس تاکنون نتوانسته کهکشان‌های دورتر از 10 میلیارد سال نوری را بررسی کند، اما محققان با استفاده از ابزار طیف‌نگار فیبر چند شیئی بر روی تلسکوپ سوبارو که کهکشان‌ها را در فواصل 12.4 تا 14.7 میلیارد سال نوری تحلیل می‌کند، توانستند بر این مانع فائق شوند.

جزئیات این تحقیق در مجله انجمن نجوم ژاپن منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب