ضبط و پخش فیلم با لنز تماسی هوشمند

شرکت سونی موفق به ابداع لنزهای تماسی هوشمندی شده است که قادر به ضبط و پخش فیلم‌های ویدیویی است. این لنزها تمامی این کارها را فقط با پلک زدن یک چشم انجام می‌دهد.

ضبط و پخش فیلم با لنز تماسی هوشمندبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، این شرکت مستقر در توکیو اوایل ماه جاری میلادی درخواست ثبت پتنت این را لنز پرکرده است.در این درخواست ثبت پتنت مشخص شده است که چگونه این لنزهای هوشمند از حرکات پلک چشم برای فعال کردن عملکردهای مختلف استفاده می کند.

این لنزتماسی که توسط هفت مخترع ژاپنی ابداع شده است شامل یک دوربین، پردازش بی سیم و یک واحد ذخیره است.این لنزها برخلاف لنزهای هوشمند سامسونگ که اوایل ماه جاری ثبت پتنت دریافت کردند و بر یک گوشی تلفن همراه تکیه دارند می توانند فیلم های ویدیویی خود را ذخیره کنند.

لنزهای هوشمند سونی با استفاده از چند حسگر تشخیص می دهد که چه زمانی کاربر یک پلک خود را می بندد.این لنزها بسته مدت زمان بسته بودن پلک، می توانند حرکات عمدی را از حرکات غیر عمدی پلک تشخیص دهد.

مشخص شده است که مدت زمان یک پلک زدن معمولی 0.2 تا 0.4 ثانیه طول می کشد و بنابراین می توان گفت زمانی که پلک زدن 0.5 ثانیه طول بکشد، این یک چشمک زدن آگاهانه است که این اپلیکیشن می تواند آن را بخواند.

کاربران می توانند با بستن هدفمند پلک های خود حالت دوربین این لنزها را روشن یا خاموش کنند.آنها همچنین می توانند از تلفن های هوشمند خود برای کنترل این لنزها استفاده کنند.

این لنزها همچنین می توانند عکس بگیرند، تصاویر تار را تصحیح کنند و فوکوس خودکار، زوم و کنترل دیافراگم را مدیریت کنند.پتنت این اپلیکیشن در فوریه 2014 پر شده و هنوز در حال بررسی است.

منبع :