تولید داخلی لیرز با فناوری ایرانی امکانپذیر شد

این شرکت موفق شده است لیزرهایی را در کلاس‌های متنوع و برای کاربردهای گوناگون تولید و تجاری سازی کند.

تولید داخلی لیرز با فناوری ایرانی امکانپذیر شد

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امین گل‌محمدی تکلیمی مدیر عامل شرکت فناور، با اشاره به نقش اساسی فناوری لیزر در زندگی بشری افزود: کاربرد لیزرها به حوزه خاصی محدود نمی‌شود و در حوزه‌های گوناگونی از جمله پزشکی، مهندسی، صنعت و دفاعی کاربرد دارد.

این فعال فناور با اشاره به تولید محصولات پیشرفته پرکاربرد در عرصه پزشکی، توسط این شرکت، کاربرد فراوان فناوری لیزر در این حوزه را یادآور شد و خاطر نشان کرد: در پزشکی مدرن لیزر به عنوان یک ابزار اصلی در بسیاری از درمان ها بکار گرفته می شود. اثر ضد عفونی کننده، برش بدون خونریزی، تحریک سلولی به منزله رشد و ترمیم بافت، دقت بالا، عکسبرداری، برهمکنش منحصر به فرد یک طول موج با یک نوع بافت و ده‌ها دلیل دیگر باعث شده است لیزر در گستره پزشکی از جایگاهی غیر قابل انکار برخوردار شود.

به گفته وی این شرکت طراحی، ساخت و تولید کاملا بومی دستگاه های لیزر پزشکی را با تکیه بر توانمندی های داخلی و کمترین وابستگی به واردات، این لیزرها انجام می دهد و در حال حاضر، محصولاتی در زمینه های اورولوژی، جراحی پوست، دندانپزشکی و تراپی ارائه کرده است.

گل محمدی با اشاره به رعایت استانداردهای جهانی، کیفیت، خدمات پس از فروش و قیمت به عنوان مزایای رقابتی تولیدات این شرکت تصریح کرد: با رعایت و به کار بستن کلیه استانداردهای طراحی و ساخت محصولات، توانسته‌ایم دستگاه های با کیفیتی با ارائه خدمات پس از فروش مناسب ارائه کنیم.

منبع :