کاهش وزن با آب نوشی، نیم ساعت قبل از غذا

محققان می‌گویند که نوشیدن یک لیوان آب نیم ساعت پیش از هر وعده غذایی کمک می‌کند افراد در 12 هفته معادل دو کیلوگرم وزن خود را کاهش دهند.

کاهش وزن با آب نوشی، نیم ساعت قبل از غذابه گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، معمولا در برنامه های غذایی کاهش وزن، پرنوشی آب به افراد چاق و یا دارای اضافه وزن توصیه می شود.

در یک مطالعه، محققان شماری از مردان و زنان بزرگسال سنگین وزن و چاق را به طور اتفاقی در دو گروه تقسیم کردند

گروه اول رژیم غذایی کم کالری گرفتند به این معنی که نسبت به انرژی مصرفی شان، غذای کم کالری تری مصرف می کردند.

به سایر افراد نیز رژیم غذایی کم کالری دادند و از آنها خواستند مقدار آب مصرفی خود را افزایش دهند، به این صورت که باید روزانه نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی کامل خود 500 میلی لیتر آب (دو فنجان) مصرف می کردند.

هر دو گروه، از این برنامه غذایی کم کالری که شامل 1200 کالری برای زنان و 1500 کالری برای مردان بود، به مدت 12 هفته پیروی کردند و هر دو گروه پس از یک دوره رژیم غذایی از 5 الی 8 کیلوگرم کاهش وزن پیدا کردند.

اما براساس نتیجه این مطالعه که در مجله Obesity منتشر شد، گروهی که پیش از هر وعده غذایی خود آب بیشتری مصرف کرده بودند، دو کیلو گرم بیشتر وزن کم کردند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب