همه آنچه باید درباره رابطه «غذاهای چرب» بدانید!

یک متخصص داخلی گفت: با مصرف غذاهای چرب درکودکان موجبات بروز بیماری‌های قلبی و فشارخون در آنها افزایش می‌یابد.

همه آنچه باید درباره رابطه «غذاهای چرب»  بدانید!

فاطمه زاهدی متخصص داخلی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی با اشاره به تاثیر غذای چرب در کودکان اظهار کرد: افرادی که در بزرگسالی دچار اضافه وزن شده اند، چاقی آنها نتیجه عادت های  بد غذایی و سبک زندگی نادرست و مصرف بیش از حد غذای چرب است.

این متخصص درخصوص مضررات غلات گفت: مصرف غلات آماده به اندازه یک فنجان حاوی 146 کیلوکالری انرژی، 2 گرم چربی، 16 گرم شکر و یک گرم فیبر است که این مواد ضرر زیادی به بنیه کودک وارد می کند و شکر و چربی موجود در مواد غذایی آماده باعث اضافه وزن در کودکان می شود.

وی تاکید کرد: بهترین جایگزین برای غلات آماده، تهیه غلات پخته خانگی است، به طوری که  یک فنجان غلات پخته حاوی 100 کیلو کالری انرژی، یک گرم چربی، و 6 گرم هیدرات کربن مفید است.

زاهدی ابراز داشت: والدین باید کودکان را از خوردن تنقلاتی مثل چیپس منع کنند تا چربی اشباع مضر دامن گیر کودکان در سنین بالاتر نشود.

 وی بیان کرد: هر لیوان نوشیدنی صنعتی به دلیل وجودشکر و دیگر افزودنی ها حاوی 260 کیلوکالری انرژی و 60 گرم چربی است. به همین دلیل مصرف نوشیدنی های صنعتی باعث ابتلا به اضافه وزن، دیابت نوع دوم و اختلال های گوارشی به دلیل وجود گاز و چربی در کودکان می شود. 

زاهدی یاد آور شد: هر عدد دسر شکلاتی بزرگ حاوی 860 کیلوکالری انرژی، 38گرم چربی (20 گرم آن چربی اشباع است) و 94 گرم شکر است که مصرف آن سبب افزایش چربی بد خون در کودکان می شود که درصورت عادت کودکان به این نوع عصرانه مزاج آنها دچار تغییرات گسترده ای می شود 

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب