رصد زیبایی‌های آسمان در روز جهانی نجوم

روز جهانی نجوم با ابتکار داگ برگر از سال ١٩٧٣ با این پیشنهاد که در این روز به جای خروج منجمان از شهر برای رصد پدیده‌های نجومی، تلسکوپ‌ها به داخل شهر آورده شود و رصد با حضور عموم مردم صورت گیرد.

رصد زیبایی‌های آسمان در روز جهانی نجوم

همه ساله روز جهانی نجوم در فاصله ی زمانی بین ١٥ آوریل تا ١٥ می در روزی که ماه در حالت تربیع اول قرار دارد انتخاب می شود، گفت : در تربیع اول رصد ماه از ظهر امکان پذیر است و عصر و شب این روز بهترین زمان برای رصد به حساب می آید همچنین روز جهانی نجوم در تعطیلات آخر هفته هر کشور برگزار می شود.

چیذری با بیان اینکه امسال دو  روز ٢٣ و ٢٤ اردیبهشت در ایران به عنوان روز جهانی نجوم تعیین شد، افزود: امسال ٢٥ اردیبهشت بهترین روز برای رصد ماه در تربیع اول است اما چون روز نجوم بنابر تعریف آن در تعطیلات آخر هفته انتخاب می شود در ایران جمعه و در سایر کشورها شنبه و یکشنبه روز جهانی نجوم اعلام شد. 

مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با اشاره به اینکه امسال چند نقطه از شهر به منظور رصد زیبایی های آسمان انتخاب شد، بیان کرد: در تهران مرکز علوم و ستاره شناسی، برج میلاد، نمایشگاه کتاب، رصدخانه زعفرانیه پذیرایی عموم مردم و علاقه مندان به علم نجوم در این روز هستند.

وی درباره فعالیت های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در روز جهانی نجوم  گفت: امسال ٥ دانشگاه، چند موسسه نجومی، باشگاه نجوم و فیزیک این مرکز در قالب ١٦ غرفه با محوریت آموزش و ایجاد علاقه به زیبایی های آسمان شرکت کردند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب