تاثیر ذرات نانو در مهار ژن‌های استرس

با استفاده از ذرات نانو بر عملکرد و فعالیت ژن‌های موثر بر آنزیم‌های استرس اکسیداتیو درون برخی سلول‌ها می‌توان تأثیر گذاشت و بیماری استرس و اضطراب را تا حدودی مهار کرد.

تاثیر ذرات نانو در مهار ژن‌های استرس

طی تحقیقی که در دانشگاه جورجیا انجام شد، دانشمندان در محصولاتی مانند غذاها، مواد آرایشی بهداشتی و کرم‌‌های ضد آفتاب با استفاده از ذرات نانو بر عملکرد و فعالیت ژن‌های موثر بر آنزیم‌های استرس اکسیداتیو درون برخی سلول‌ها تاثیر می گذارند و بیماری استرس و اضطراب تا حدودی مهار می کنند.

ذرات نانو مورد استفاده در این محصولات غیر سمی و بی‌ضرر هستند زیرا آسیبی به سلول‌ها وارد نمی‌کنند؛ علاوه بر این، تاثیرهای سلولی این ذرات با گذشت زمان موثرتر می‌شوند. این نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم بر 84 ژن مربوط به استرس اکسیداتیو سلولار تاثیر گذاشته و حملات استرسی را کاهش می‌دهد.

نتیجه این تحقیق نشان داد این ذرات در 24 ساعت می‌تواند یک خانواده از ژن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. دانشمندان بر این باورند که رمز موفقیت این ذرات نانو تاثیرگذاری ظریف و کنترل‌شده آن‌ها است و اگر کمی قوی‌تر و کنترل‌شده‌تر عمل کنند سبب آسیب سلولی می‌شدند که خوشبختانه این طور نیست. نتیجه این تحقیق به حدی درخشان و کارآمد بود که مورد حمایت موسسه ملی بهداشت قرار گرفت.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب